Zajączek Wielkanocny

zajaczek_wielkanocnyPo wielkanocnym kurczaczku przyszła pora na wielkanocnego zajączka. Pomimo, że zajączek wielkanocny tak naprawdę jest świeckim symbolem świąt Wielkanocnych to można go znaleźć wszędzie – na kartkach z życzeniami, dekoracjach świątecznych oraz reklamach. Ze względu na rolę jaką odgrywa w okresie świątecznym ten puszysty szaraczek budzi same pozytywne emocje i skojarzenia. Według tradycji zajączek przychodzi w świąteczny poranek z koszykiem pełnym słodyczy lub drobnych prezentów. My także bardzo go lubimy i dlatego postanowiłyśmy przygotować własną wersję zajączka wielkanocnego. Od razu przyznajemy się, że nie było łatwo. Nasz trud się opłacił i zajączek od kilku dni dumnie stoi na komodzie.


Potrzebne materiały:
styropianowe jajko (im większe tym lepiej), siwe piórka, plastikowe oczka, papier kolorowy, kolorowy pomponik, klej introligatorski lub taśma samoprzylepna, dwa długie pióra – lotki w dowolnym kolorze (my znalazłyśmy nasze piórka na placu zabaw).

zajaczek_wielkanocny

Do oklejenia styropianowego jaja wykorzystałyśmy klej introligatorski. Efekt końcowy wyszedł imponująco, ale przy następnej okazji zamiast kleju wykorzystamy taśmę samoprzylepną. Klej bardzo ładnie przykleił piórka do styropianu, a po wyschnięciu nie było go widać (przeźroczystość po wyschnięciu). Niestety podczas pracy wyszedł drobny problem. Przyklejając piórka do kuli brudziły się także nasze palce. Pod koniec zabawy kiedy nasze ręce były brudne od kleju, piórka zamiast przyklejać się do kuli odklejały się i zostawały na naszych dłoniach. Po każdym przyklejeniu piórka musiałyśmy przecierać dłonie wilgotną chusteczką.

zajaczek_wielkanocny

Oklejone piórkami styropianowe jajko zostawiłyśmy do przeschnięcia.

zajaczek_wielkanocny

Po godzinie wróciłyśmy do dalszej pracy. Basia przykleiła wycięte wcześniej z kolorowego papieru wąsy, pomponik oraz plastikowe oczka. Na koniec pozostały do przymocowania długie zajęcze uszka. Piórka lotki maja długą, sztywną i ostro zakończoną końcówkę, dlatego bez problemu można było je wbić w styropian.

Życzymy miłej zabawy i czekamy na zdjęcia Waszych wielkanocnych zajączków :)

 

Zobacz także:

Kolorowe przekąski – zajączek
DSC02964
Kolorowe przekąski – kurczaczki
IMG_1860
Wielkanocny kurczaczek
kurczak_wielkanocny5

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *