Zabawka zręcznościowa z recyklingu

zabawkaBardzo lubię przygotowywać prace plastyczne wspólnie z Basią i Ignasiem, ale od czasu do czasu chce zrobić dzieciom niespodziankę i robię coś sama. Zazwyczaj są to niewielkie zabawki, które przygotowuję własnoręcznie. Bardzo zależy mi, aby podarować im coś niepowtarzalnego, coś co zrobię sama i nie da się tego kupić w sklepie. Powód jest jeden, uwielbiam patrzyć na ich zaskoczone minki i szerokie uśmiechy na twarzy, kiedy wręczam im prezenty. Do przygotowania zabawek zręcznościowych z recyklingu przygotowywałam się już kilka tygodni wcześniej. Za każdym razem kiedy zabierałam się do pracy to coś mi przeszkadzało. Dzisiaj nadszedł ten dzień. Zabawki przygotowane, czekam tylko, żeby klej przeschnął i zaczynamy zabawę.

Potrzebne materiały: plastikowa butelka, bibuła, jajko niespodzianka (plastikowy środek), plastikowe oczka, papier kolorowy, kolorowy drucik, tasiemka, wstążka jutowa, klej, nożyczki.

Plastikową butelkę przecinamy na pół. Do przygotowania zabawki będzie potrzebna tylko część butelki, która wygląda jak kielich. Pozostałą część można wykorzystać do zabawy w piaskownicy lub podczas kąpieli. Plastikowy kielich smarujemy klejem, a następnie przyklejamy do niego trawkę oraz kwiatki z bibuły. W nakrętce robimy dziurkę przez którą przeplatamy kolorową wstążeczkę. Na jednym końcu wstążeczki zawiązujemy supełek. Do drugiego końca przyczepimy pszczółkę. Wstążeczka musi przechodzić przez środek kielicha.

Pszczółkę przygotowałam z plastikowego pojemnika, który znajduje się w środku czekoladowego jajka „kinder niespodzianka”. Za pomocą małego gwoździka zrobiłam w pojemniku trzy dziurki. W dwie z nich włożyłam kolorowy drucik, który zastąpił czułka pszczółki. Przez trzecią dziurkę przewlekłam kolorową wstążeczkę. Na końcu wstążeczki zawiązałam supełek, a następnie zamknęłam jajko. Z samoprzylepnego papieru wycięłam czarne paski, które przykleiłam na odwłoku. Pod czułkami nakleiłam plastikowe oczka. Skrzydełka pszczółki wycięłam z wstążki jutowej.

Zabawa polega na tym, żeby złapać pszczółkę do bukiecika. Nie zawsze jest to takie łatwe jak się wydaje :)

Poniżej krótki filmik w którym pokażę „z bliska” jak wygląda przygotowana zabawka oraz jak łapać pszczółkę do bukiecika. Zapraszam do obejrzenia:

W najprostszej wersji zabawkę można przygotować z plastikowej butelki i dołączonej do niej plastikowej nakrętki. Zależało mi, żeby zabawka wyglądała ładnie. Wybrałam pszczółkę, ponieważ moje dzieci bardzo lubią oglądać „Pszczółkę Maję” :)

Podsumowanie:
Prezent trafiony. Cała rodzina bawiła się świetnie. Basia po kilku nieudanych próbach (i skróceniu sznureczka) zrozumiała jak prawidłowo złapać pszczółkę do bukietu. Ignaś jeszcze nie umie prawidłowo łapać pszczółki, ale za to udało mu się bardzo sprytnie „obejść” zasady gry. Zamiast łapać fruwającą pszczółkę, ciągnie za sznureczek i pszczółka sama wpada do bukiecika :)

Życzymy miłej zabawy i samych słonecznych dni :)

Zobacz także:

Zabawa patyczkami
patyczki2
Miś Uszatek z papierowych talerzyków
mis6
Pudełko niespodzianka dla niemowlaka i przedszkolaka
pudelko1

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *