Zabawa patyczkami

zabawa_patyczkami
Zabawa patyczkami do uszu to nasz absolutny hit!!! Prosta do wykonania i zarazem bardzo absorbująca dla dziecka. Moja córka potrafi spędzić nawet pół godziny na wkładaniu i wyjmowaniu patyczków z pojemnika. Do przygotowania tej zabawy potrzebne są potyczki do uszu i dowolny pojemnik z dziurkami. Ja użyłam stary pojemnik na przyprawy. Zadaniem dziecka jest włożenie wszystkich patyczków do pojemnika. Jeżeli dziecko wykona zadanie należy nagrodzić je brawami. Jeśli nie dysponujemy odpowiednim pojemnikiem, można wykorzystać plastikową butelkę. Zabawa ćwiczy zdolności manualne, koordynację ruchową.

UWAGA!
Bardzo proszę zwrócić uwagę czy wszystkie gniazdka sieciowe w domu są zabezpieczone. Gdy nasze dziecko zacznie wkładać różne przedmioty do otworów istnieje poważne zagrożenie, że spróbuje podobnej sztuki z gniazdkiem, co grozi porażeniem i poważnymi konsekwencjami dla zdrowia dziecka! W każdym sklepie z akcesoriami dla dzieci, za niewielkie pieniądze można znaleźć plastikowe zatyczki, które skutecznie zabezpieczą gniazdka.

Basia i Ignaś wspólnie wkładają patyczki do pojemnika:

zabawa_patyczkami

Zamiast patyczków do uszu można wykorzystać dowolne przedmioty: małe zabawki, fasolki, pocięte na kawałki słomki do picia zimnych napojów. Pudełko na przyprawy można zastąpić plastikową butelką.

zabawa_patyczkami

Miłej zabawy :)

2 comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *