Wiosenne drzewka

wiosenne-drzewka-4Za oknem coraz zimniej, a śniegu jak nie było tak nie ma. My już straciliśmy nadzieję. Może za rok… Postanowiliśmy troszeczkę ogrzać atmosferę i zrobiliśmy wiosenne drzewka. Póki co wiosna tylko na parapecie, ale mamy nadzieję, że lada dzień zobaczymy za oknem pierwsze kwiatki. Dzisiejszym postem żegnamy zimę. Zima bez śniegu to nie zima!
Jeżeli tak jak my macie już dosyć zimy i czekacie na wiosnę to zapraszamy do wspólnej zabawy. Po zakończonej pracy czeka mały poczęstunek :)

Potrzebne materiały:

rolka po papierze toaletowym, blok techniczny lub papierowe talerzyki, kolorowy papier lub farby, prażona kukurydza (popcorn), zielona bibuła, nożyczki, klej.

Pracę zaczęliśmy od odpowiedniego przygotowania materiałów. Dzieci są jeszcze małe, więc całą „nożyczkową pracę” wykonałam sama. Odpowiednio przygotowane, pocięte materiały dałam dzieciakom do dalszej zabawy. Ich zadaniem było posklejanie, ozdobienie i pomalowanie wiosennych drzewek.

Z bloku technicznego lub papierowych talerzyków wycinamy dwa koła (na jedno drzewko). Z papieru kolorowego (kolor zielony) wycinamy dwa koła wielkości koła wyciętego z bloku technicznego. Z papieru kolorowego (kolor brązowy) wycinamy prostokąt, którym okleimy rolkę po papierze toaletowym (wymiary prostokąta takie jak wysokość i obwód rolki po papierze toaletowym).
Koronę drzewa oraz pień można pomalować farbkami. Efekt końcowy będzie porównywalny do oklejenia drzewka papierem kolorowym. Myślę jednak, że przy malowaniu farbkami dzieciaki będą się lepiej bawiły. W pierwotnej wersji planowaliśmy wszystko pomalować farbkami, ale po otworzeniu kolorowych kubeczków okazało się, że nasze farbki były bardzo długo nieużywane i zaschły. Dzieciaki były rozczarowane, że nie będą mogły się troszeczkę pobrudzić :)

Pień drzewa oraz koronę okleiliśmy kolorowym papierem.

wiosenne-drzewka-1 wiosenne-drzewka-2

Średnicę korony drzewa przecinamy nożyczkami do połowy, a następnie składamy tak jak widać na poniższym zdjęciu. Rolkę po papierze toaletowym przecinamy w czterech miejscach. Na rolce umieszczamy koronę drzewa.

wiosenne-drzewka-3 wiosenne-drzewka-5

Listki z bibuły przyklejone do korony drzewa sprawiły, że drzewko nabrało bardziej wiosennego wyglądu.

W wolne miejsca (bez listków) dzieciaki przykleiły prażoną kukurydzę.

wiosenne-drzewka-6

Na koniec najsmaczniejsza część pracy czyli wyjadanie resztek. Proszę tylko uważać, żeby dzieci przez przypadek nie zjadły popcornu posmarowanego wcześniej klejem.

Mam nadzieję, że pomysł przygotowania wiosennych drzewek spodobał się Wam tak samo jak Basi i Ignasiowi. Basia była zachwycona, że z popcornu można zrobić kwiatki.

Wszystkim oczekującym na wiosnę życzymy miłej zabawy :)

 

Zobacz także:

Kurka złotopiórka
kurka7
Wielkanocny baranek
baranek-wielkanocny-5
Zajączek Wielkanocny
zajaczek_wielkanocny-5

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *