Wielkanocny kurczaczek

wielkanocny_kurczaczek

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, przed nami niecałe dwa tygodnie zabawy i ciężkiej pracy 😉 Mamy głowy pełne pomysłów i ambitne plany. Chciałybyśmy przygotować z Basią wszystkie symbole wielkanocne: kurczaczki, baranki, zajączki itd. Mam nadzieję, że uda nam się zrealizować wszystkie pomysły oraz zaprezentować nasze prace na stronie. Na „pierwszy ogień” idzie wielkanocny kurczaczek. Nie wiem jak Wy, ale my nie wyobrażamy sobie świąt Wielkanocnych bez tego malutkiego, mięciutkiego i żółtego pisklaka. W dzisiejszej wersji wielkanocny kurczak wykonany z plastikowej butelki i bibuły. Zapraszamy :)

Potrzebne materiały: plastikowa (przezroczysta) butelka z czerwoną nakrętką (my wykorzystałyśmy butelkę po mleku), żółta bibuła (paski o szerokości około 1 cm.), papier kolorowy (najlepiej samoprzylepny), plastikowe oczka, dwustronna taśma klejąca lub klej introligatorski, nożyczki.

Dzisiaj do naszej zabawy dołączył Ignaś. Zadaniem dzieciaków było powrzucanie przygotowanych wcześniej paseczków z bibuły do plastikowej butelki.

wielkanocny_kurczaczek wielkanocny_kurczaczek

Ignaś nie jest jeszcze długodystansowcem jeżeli chodzi o prace artystyczne. Wrzucanie bibuły szybko mu się znudziło i postanowił jedynie asystować Basi. Podawał jej kawałki bibuły, a Basia wrzucała je do butelki. Wspólnymi siłami upchnęli w plastikowej butelce prawie pół rolki bibuły.

wielkanocny_kurczaczek

Kiedy plastikowy korpus wielkanocnego kurczaczka napełnił się żółtymi kawałkami bibuły, Ignaś uciekł do swoich zajęć. Basia dzielnie walczyła do końca. Razem ze mną wycięła z kolorowego papieru dzióbek, łapki oraz skrzydełka.

Na koniec Basia przykleiła dzióbek, łapki, skrzydełka oraz plastikowe oczka. Do przyklejenia oczek wykorzystałyśmy klej introligatorski, ale równie dobrze sprawdzi się dwustronna taśma klejąca.

wielkanocny_kurczaczek wielkanocny_kurczaczek

W naszej kolejce świątecznych ozdób do wykonania już czeka zajączek oraz wielkanocne wianuszki. Bądźcie z nami, już wkrótce zaprezentujemy efekty naszej pracy :)

Życzymy miłej zabawy i czekamy na zdjęcia Waszych wielkanocnych kurczaczków

 

Zobacz także:

Kolorowe przekąski – zajączek
DSC02964
Kolorowe przekąski – kurczaczki
IMG_1860
Kolorowe przekąski – jesienne grzybobranie
IMG_1973

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *