Wielkanocny baranek

wielkanocny_baranekBaranek Wielkanocny ze względu na swoją symbolikę jest najważniejszym znakiem nadchodzących świąt Wielkanocnych. Według tradycji liturgicznych, baranek to metafora Chrystusa, przypominająca o jego czystości, łagodności i posłuszeństwu. Dzieci zaś kochają marcepanowe, cukrowe lub czekoladowe słodkości w ich kształcie.

Przygotowując się do świąt Wielkanocnych nie mogliśmy zapomnieć o tym małym, wełnianym zwierzątku. Nasz Wielkanocny baranek powstał z kubeczka, waty i klamerek do wieszania prania. Jeżeli jesteście ciekawi jak go zrobiliśmy to zapraszam do przeczytania dzisiejszego postu.

Potrzebne materiały: papierowy kubek po gorących napojach, wata, kolorowy papier, czarny mazak, klamerki do wieszania prania, nożyczki, klej.

Dzisiejszą zabawę zaczęliśmy niestandardowo. Całą rodziną wybraliśmy się na małą wycieczkę do miejskiego mini zoo. W końcu żywy baran lub owieczka spotkane podczas spaceru to nie to samo co zdjęcie z internetu. Dzieciaki podczas spaceru zobaczyły nie tylko prawdziwe owieczki i baranki, ale także lamy, kozy oraz drób domowy. Niektóre zwierzęta udało nam się nawet nakarmić świeżym siankiem. „Ochów” i „achów” nie było końca. Z uśmiechem na ustach wróciliśmy do domu i zabraliśmy się do pracy.

wielkanocny_baranek wielkanocny_baranek

Wielkanocnego baranka zaczęłyśmy od zrobienia nóg. Basia pomalowała końcówki klamerek czarnym mazakiem. Pomalowane klamerki przypięłyśmy do papierowego kubka. Do przygotowania tułowia baranka wykorzystałyśmy papierowy kubek. Równie dobrze sprawdzą się rolki po papierze toaletowym lub papierowe talerzyki. Koncepcja ta sama, tylko baranek będzie miał nieco inny kształt.

wielkanocny_baranek wielkanocny_baranek

Basia posmarowała kubeczek klejem, a następnie przykleiła do niego zrobione z waty kulki. Na koniec przykleiłyśmy głowę, oczy oraz język.

Życzymy miłej zabawy i czekamy na zdjęcia Waszych świątecznych baranków :)

 

Zobacz także:

Wielkanocne wianuszki
wianek4
Zajączek Wielkanocny
zajaczek_wielkanocny-5
Wielkanocny kurczaczek
kurczak_wielkanocny5

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *