Wełniane czapeczki na choinkę

welniane_czapeczkiKilka dni temu wybiła magiczna data w kalendarzu, dla tych co nie pamiętają to przypominam, że mamy już grudzień. Oficjalny czas przygotowań do świąt Bożego Narodzenia uznajemy za rozpoczęty. Można już bezkarnie „nękać” ludzi zdjęciami bałwanków, mikołajków, choineczek i innych symboli świątecznych. Nie ukrywam, że czekałam na te święta już od dłuższego czasu. W tym roku po raz pierwszy ozdoby na choinkę będzie przygotowywała ze mną Basia. Ignaś jak na razie będzie uważnie obserwował i pomagał mamie.
Dzisiaj pierwszy post bożonarodzeniowy, czyli jak zrobić wełniane czapeczki z kawałka papieru oraz wełny. Wełniane czapeczki można powiesić na choince lub wykorzystać jako dodatek do świątecznych stroików lub wianków. Bardzo ładnie wyglądają na główkach bałwanków.

Potrzebne materiały:

papierowy pasek (z bloku technicznego lub innego sztywnego papieru, można wykorzystać rolkę po papierze toaletowym), kolorowa wełna, klej, nożyczki.

Z papieru kolorowego wycinamy pasek o wymiarach 1 cm x 10 cm. Długość oraz szerokość wyciętego paseczka zależy od wielkości czapeczki jaką chcemy przygotować. Paseczek papieru sklejamy, tak aby powstał pierścień. W tym czasie tniemy kawałki wełny. Długość pociętych kawałków wełny również zależy od wielkości czapeczki jaką chcemy przygotować (długość kawałka wełny po złożeniu na pół musi być większa niż średnica pierścienia przygotowanego z papieru). Wełnę składamy na „pół”, a następnie przeplatamy przez kartonowy pierścień. Kiedy kartonowy pierścień dokładnie przepleciemy paseczkami wełny formujemy czapeczkę. Końcówki wełny zawiązujemy. Nadmiar wełny przycinamy tworząc pomponik.

Łatwiej jest zrobić czapeczki wełniane, niż opisać krok po kroku jakie czynności się wykonywało,  dlatego nakręciłam filmik. Mam nadzieję, że pomoże on w przygotowaniu czapeczek. Zapraszam do obejrzenia :)

Czapeczki tak się nam spodobały, że od razu postanowiłam zrobić większą ilości. Część czapeczek odłożyłam, aby udekorować nimi drzewko bożonarodzeniowe. Pozostałe powędrowały do dzieciaków. Pierwszego dnia wykorzystaliśmy je do zrobienia bałwanków z recyklingu.

Pozdrawiamy :)

Zobacz także:

Masa solna-przepiękna pamiątka dla rodziców
DSC02754
Orzechy włoskie nie tylko na święta Bożego Narodzenia
DSC02707
Stempelki bożonarodzeniowe
stempelki-1

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *