Świąteczna bombka

bombka-6

Dzisiaj obiecana kilka tygodni wcześniej bombka. Przygotowanie dużej bombki na papierowym talerzyku nie jest ani trudne, ani czasochłonne. Jednakże, jak tylko zabierałyśmy się z Basią do pracy to zawsze coś nam przeszkadzało, stąd to opóźnienie. Na początku planowałam przygotować bombkę wyklejaną kolorowa bibułą. Później stwierdziłam, że to będzie bombka malowana farbkami i paluszkami, a następnie ozdabiana kolorowymi perełkami. Za trzecim podejściem doszłam do wniosku, że wcześniejsze pomysły były nudne i musimy zrobić coś, czego jeszcze do tej pory nie robiłyśmy. Do przygotowania bombki wybrałyśmy kolorowe tasiemki. I tutaj zaczęły się problemy. Potrzebnych materiałów w domu nie miałyśmy. Z pomocą przyszedł nam internet. W weekend otrzymałyśmy brakujące materiały i od razy zabrałyśmy się do pracy.

Potrzebne materiały: papierowe talerzyki, kolorowe tasiemki, dwustronna taśma klejąca lub klej, nożyczki, kolorowy drucik do zawieszenia bombki na choince.

Przygotowanie bombki zaczęłyśmy od przygotowania tasiemek. Basia wybrała kolory wstążeczek, a ja je odpowiednio przycięłam (długość minimalna to średnica papierowego talerzyka). Zagniecione wstążeczki wyprasowałam żelazkiem.

bombka-1 bombka-2

Kolejnym krokiem było oblepienie talerzyka dwustronną taśmą klejącą.

bombka-3 bombka-4

Kolorowe tasiemki przykleiłyśmy do papierowego talerzyka. Zamiast wstążeczek możemy użyć kolorowego papieru, bibuły, piórek, koralików, itp. Pomysłów na przygotowanie świątecznej bombki będzie na pewno bardzo dużo, wystarczy zapytać nasze pociechy z jakich materiałów chciałyby zrobić świąteczne ozdoby na choinkę.

bombka-5

Na koniec odcięłam nożyczkami niepotrzebne kawałki wstążeczek, a następnie przymocowałyśmy kolorowy drucik i zawiesiłyśmy bombkę na choince.

Pokażcie nam jakie ozdoby choinkowe przygotowały Wasze maluszki. Zdjęcia prac prześlijcie na adres: kobietaniepracujaca@gmail.com. W tytule proszę o wpisanie: ozdoby choinkowe oraz imię dziecka. Wszystkie zdjęcia zostaną opublikowane na stronie http://kobietaniepracujaca.pl pod dzisiejszym postem oraz na moim fanpagu na facebooku.

W następnym roku do wspólnej zabawy dołączy nasz najmłodszy członek rodziny – Ignaś. Na stronie znajdziecie pomysły nie tylko na zabawy z dziećmi w wieku przedszkolnym, ale także propozycje zabaw z maluszkami.

Zapraszamy do wspólnej zabawy :)

 

Zobacz także:

Orzechy włoskie nie tylko na święta Bożego Narodzenia
DSC02706
Stempelki bożonarodzeniowe

stempelki-1

Masa solna – przepiekna pamiątka dla rodziców
DSC02754

 

4 comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *