Styropianowe zajączki

zajaczek-7Kolejny rok za nami i znowu mamy Święta Wielkanocne. Przeglądając strony internetowe zauważyłam, że tematyka świąteczna króluje już od początku miesiąca. W tym roku niestety mamy mało czasu i za baranki, kurczaczki i zajączki zabraliśmy się dużo później niż rok temu. Mamy tylko nadzieję, że oprócz dzisiejszych zajączków uda nam się jeszcze coś świątecznego dla Was przygotować. Gdybyście mieli ochotę zobaczyć co zrobiliśmy w ubiegłym roku to zapraszam TUTAJ. Znajdziecie tam kurczaczki, baranki i zajączki przygotowywane przez roczniaka i trzylatkę.

Potrzebne materiały:

styropianowe jajko, styropianowy stożek, farby, kolorowe druciki, kolorowe pinezki (koraliki) dla dzieci, czarna wełna, mazaki, papierowa wstążka lub dowolna tasiemka, wykałaczki, patyczki do uszu, nożyczki, klej.

Prace zaczęliśmy od przygotowania materiałów do stworzenia styropianowego zajączka. Czubek (wierzchołek) stożka ścinamy nożykiem tapicerskim. Z kawałka wełny wycinamy trzy krótkie kawałeczki, które wykorzystamy do zrobienia wąsów. Kolorowy drucik dzielimy na dwie równe części.

Styropianowy stożek oraz jajo dzieciaki pomalowały kolorowymi farbkami. Jajko, które ma zastąpić głowę naszego zajączka pomalowali w jednym kolorze. Tułów zajączka, czyli styropianowy stożek maluchy najpierw pomalowały na jeden kolor, ale później dali upust swojej wyobraźni. Basia dorysowała większe oraz mniejsze kropki w różnych kolorach. Ignaś na początku tak jak Basia rysował kropki, ale później stwierdził, że rysowanie kropek patyczkiem do uszu jest męczące. W kubeczku farby zamoczył paluszek i zaczął rysować pionowe kreseczki. Nie powiem kosztowało mnie to trochę stresu, bo kiedy szedł do łazienki farba kapała z jego palca najpierw na podłogę później na kafelki, a wszystko czego dotknął zamieniało się w kolorową plamę.

zajaczek-1 zajaczek-2

Pomalowane części zajączka złączyliśmy wykałaczką i zostawiliśmy do przeschnięcia.

Pomalowane i przeschnięte zajączki ozdobiliśmy uszami uformowanymi z kolorowych drucików. Na czubku styropianowego jajka, za pomocą wykałaczki zrobiłam dwie małe dziurki, a następnie Basia wetknęła kolorowe druciki, z których wcześniej przygotowała zajęcze uszy. Wąsy przykleiliśmy na klej introligatorski. Nosek zrobiliśmy z kolorowych pinezek (koralików) dla dzieci. Oczy i usta zajączka dzieciaki narysowały mazakami.
Na koniec zawiązaliśmy na szyi naszych zajączków kolorową kokardę z papierowej wstążki.

zajaczek-3 zajaczek-6

Aktualizacja!!!

Basia stwierdziła, że zajączki muszą mieć łapki. Po niewielkiej zmianie zajączki wyglądają tak:

zajaczek-8

Życzymy miłej zabawy przy tworzeniu Wielkanocnych ozdób :)

Zobacz także:

Wielkanocny kurczaczek
kurczak_wielkanocny5
Wielkanocne wianuszki
wianek3
Zajączek Wielkanocny
zajaczek_wielkanocny-5

 

2 comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *