Rysunki z ziaren

rysunkiPomysł przygotowania rysunków z ziaren, a właściwie motyla z ziaren zrodził się dokładnie rok temu. Basia miała 3 latka i zaczęła przejmować inicjatywę podczas przygotowywania prac. Pomysł podpatrzyłam w internecie. Pomyślałam, że to dobry moment na zabawę, która uczy kreatywności i jednocześnie ćwiczy paluszki dziecka. Skrupulatnie wycięłam szablon z kartonowego pudła. Zadbałam o to, żeby ziarna były różnorodne pod względem wielkości, kształtu oraz koloru. Posegregowałam je do oddzielnych kubeczków i dałam Basi do zabawy. Niestety praca skończyła się wielkim bałaganem. Basia zamiast tworzyć  motylka wysypała wszystkie ziarna na podłogę i zaczęła się nimi bawić. O przygotowaniu motylka nie było mowy. Motylka, którego widzicie powyżej przygotowałam właściwie sama. Basia jedynie podawała mi ziarenka. Tylko na taką formę zabawy udało mi się ja namówić.
W tym roku robiąc wiosenne porządki w szufladzie znalazłam zeszłoroczny szablon. Byłam bardzo zdziwiona kiedy Basia z entuzjazmem krzyknęłam, że to motylek którego robiła w ubiegłym roku razem ze mną. Niestety szablon motylka był już zniszczony. Postanowiłam przygotować dla dzieciaków coś nowego.
Już za kilka dni mamy Wielkanoc.  Wspólnie z Basią uzgodniłyśmy, że wytnę dla niej i Ignasia szablon jajka. Zadaniem dzieciaków było przygotowanie kolorowych pisanek.

Potrzebne materiały:

kartonowe pudło, blok rysunkowy, ziarna (kawa, fasola, soja, ciecierzyca …),  makarony ( świderki, wstążeczki, spaghetti …), nożyczki, klej.

rysunki rysunki

Nie będzie wielkiego zdziwienia, jeżeli napiszę, że Ignaś wsypał wszystkie ziarna do pisanki i poszedł dalej. Nie był zainteresowany przygotowywaniem rysunku tak samo jak Basia nie była zainteresowana zrobieniem motylka w ubiegłym roku.

rysunki rysunki

Za to Basia, ku mojemu zdziwieniu, bawiła się całe popołudnie, a następnego dnia po powrocie z przedszkola ponownie poprosiła o szablon i ziarna.
Na przykładzie motylka widać, że nie ma się co spieszyć. Na wszystko przyjdzie odpowiedni czas.
Z wyciętego szablonu, ziaren i makaronów Basia przygotowała bardzo ładne pisanki, które postanowiłyśmy sfotografować na pamiątkę.
Poniżej nasza mała galeria wielkanocnych pisanek. Każda pisanka jest inna i każda jest zrobiona  przez Basię.

rysunki rysunki rysunki

 

rysunki rysunki rysunki

Galerii rysunków z ziaren jeszcze nie zamykamy. Pomysł tak się spodobał Basi, że w najbliższym czasie planujemy powtórzyć pracę, ale tym razem z innym szablonem.

Życzymy miłej zabawy przy tworzeniu własnych prac :)

 

Zobacz także:

Piżmowa Pani
dynia-pizmowa-4
Jesienne liście
liscie-3
Frotaż liści
IMG_1952

>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *