Rysowanie rolką od papieru toaletowego

IMG_4657 (kopia)-0.3-kn Rysowanie rolką od papieru toaletowego to świetna zabawa dla dzieci w każdym wieku. Do zabawy potrzebujemy rolki od papieru toaletowego, farby oraz białe kartki papieru.


Ilość rolek od papieru toaletowego zależy od ilości kolorów, którymi będzie malowało dziecko. Jednej rolki od papieru nie powinno się używać do malowania dwoma, różnymi kolorami, ponieważ możemy zanieczyścić farbę innym kolorem. W większości przypadków na koniec zabawy wszystkie farbki i tak będą miały jeden kolor, ale przynajmniej na początku dajmy dziecku szansę na rysowanie różnymi kolorami.

Jeżeli nie chcemy ograniczać małego artysty małą ilością farby to w bardzo łatwy sposób możemy „wyczarować” jej większą objętość.IMG_4649 (kopia)-0.3-kn

Do przygotowania „powiększonej” ilości farby potrzebujemy:
2 czubate łyżki stołowe mąki
3-4 łyżki stołowe wody
½ łyżeczki farby plakatowej
plastikowe pojemniczki

Ilość pojemniczków zależy od ilości kolorów, z których będzie korzystało dziecko podczas rysowania. Do pojemniczków wsypujemy mąkę, a następnie dodajemy farbę plakatową w dowolnym kolorze oraz wodę. Całość dokładnie mieszamy, aby nie powstały grudki. „Nowa” farba powinna mieć rzadką konsystencję oraz intensywny kolor. Jeżeli farba jest za gęsta to dodajemy wodę, jeżeli za rzadka to dosypujemy niewielką ilość mąki. Po zamaczaniu rolki papieru w pojemniczku, farba nie powinna z niej spływać. Musi się przykleić do rolki od papieru toaletowego.IMG_4662 (kopia)-0.3-kn

Niestety od kilku tygodni pogoda nas nie rozpieszcza i przez większość dnia pada deszcz. Żeby zabawa była ciekawsza (a mama nie miała kolorowego dywanu) zamiast kartki papieru użyliśmy do zabawy wanny. Przed kąpielą córka dostała trzykolorowy, powiększony zestaw farbek oraz rolki od papieru toaletowego. Dzisiejszym zadaniem było narysowanie fajerwerków. Na początku córka była zachwycona pomysłem i fajerwerki wyszły bardzo ładne. Później miała trochę inny pomysł na arcydzieło i summa summarum  cała wanna była brudna. Na koniec zabawy Basia dostała gąbkę w kształcie motylka, miskę wody i musiała wyczyścić wannę. Ku mojemu zdziwieniu pomysł mycia wanny spodobał jej się bardziej niż rysowanie fajerwerków. Cała szczęśliwa na koniec wzięła prysznic, a następnego dnia rano po przebudzeniu zaraz po słowie „mama” usłyszałam od córeczki „farby kompu kompu” :)

Rysowanie rolkami od papieru toaletowego okazało się świetnym pomysłem. Oprócz dzieł, które powstały w wannie córka nauczyła się jak mieszać farbki, aby otrzymać nowe kolory. Z bazowych kolorów: niebieski, żółty oraz czerwony otrzymałyśmy kolory takie jak: pomarańczowy, zielony, ciemno brązowy oraz fioletowy.

Niestety nie udało mi się zrobić zdjęć na koniec zabawy, ale przy następnej okazji na pewno uzupełnię te braki.

Zabawa w rysowanie rolką od papieru toaletowego może okazać się świetną zabawą nie tylko w upalny wakacyjny dzień, ale także w ponure deszczowe popołudnie.

Zapraszam do zabawy :)

Polecam inne zabawy dla maluszków:

Domowe układanki – dopasowanki dla dzieci
DSC03218-0.3-kn

 Żelowa       tabliczka       

DSC03180-0.3-kn

 Edukacyjna zabawa kolorowymi słomkami

DSC03161-0.3-kn

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *