Pudełko niespodzianka dla niemowlaka i przedszkolaka

pudelko5Święta, święta i po świętach. To był cudowny czas wyjazdów, spotkań z rodziną i przyjaciółmi.  Dla dzieci tydzień intensywnych zabaw z kuzynami i kuzynkami, a dla nas dorosłych chwila odpoczynku od codziennych obowiązków. Jak dobrze wiemy, wszystko co dobre szybko się kończy i magiczny tydzień dobiegł końca.
Nowy rok na stronie zaczynamy od propozycji zabawy dla najmłodszych. Ignaś już wystarczająco długo siedział na kolanach u mamy i obserwował jak się bawi Basia. Dzisiejsza zabawa była przygotowywana specjalnie dla niego, ale jak się później okazało, drobna zmiana zasad gry sprawiła, że Basia także bardzo dobrze się bawiła.

Potrzebne materiały: kartonowe pudełko z dziurką, kolorowe wstążeczki, zabawki.

Do przygotowania pudełka niespodzianki wykorzystałyśmy stare pudełko po chusteczkach higienicznych. Do zabawy można wykorzystać dowolne pudełko, należy jedynie w jednej ściance wyciąć nożyczkami otwór, w który zmieści się rączka dziecka.
Wspólnie z Basią wybrałyśmy kolorowe wstążeczki, które włożyłyśmy do pudełka. Zadaniem Ignasia było wyciąganie kolorowych tasiemek. Niemowlęta w jego wieku (10 miesięcy) są bardzo ciekawe otaczającego świata. Ignaś każdą wstążeczkę dokładnie oglądał, przekładał z rączki do rączki i oczywiście „smakował” wkładając do buzi.pudelko1

Kiedy zabawa przestała go interesować, do pudełka włożyłyśmy zabawki. Tutaj podobnie jak w przypadku wstążeczek, Ignaś bardzo dokładnie „badał” wyciągnięte przedmioty. Wielkość umieszczanych w pudełku zabawek powinna być dostosowana do wieku dziecka. Przedmioty nie mogą być za małe, aby dziecko ich nie połknęło.pudelko2

Kiedy Ignaś znudził się pudełkiem-niespodzianką, to do zabawy wkroczyła Basia. Pierwszym etapem podobnie jak podczas zabawy z Ignasiem było wyciąganie kolorowych wstążeczek. Jednak tym razem poziom trudności był wyższy. Basia wyciągnięte wstążeczki układała kolorami, nazywała kolory, układała wstążeczki rosnąco oraz segregowała na wstążeczki grubsze oraz cieńsze.

Drugim etapem zabawy było zgadywanie jaki to przedmiot. Włożone do pudełka niespodzianki były bardzo dobrze znane Basi. Basia wkładała rączkę do pudełka, a następnie za pomocą dotyku musiała odgadnąć, jaki to przedmiot. Za prawidłową odpowiedź była nagradzana brawami przez brata oraz mamę.pudelko3

Pudełko niespodzianka okazało się świetnym pomysłem na wspólne spędzenie czasu. Podczas zabawy Basia dopingowała Ignasia powtarzając „Ignacy ładnie się bawisz” :).

Pokażcie nam jak Wy organizujecie czas maluszkom. Być może Wasze prace zainspirują do zabawy nie tylko nas, ale także innych odwiedzających stronę Kobiety (nie)pracującej.  Zdjęcia prac prześlijcie na adres: kobietaniepracujaca@gmail.com. W tytule proszę o wpisanie: zabawy z maluszkami oraz imię dziecka. Wszystkie zdjęcia zostaną opublikowane na stronie http://kobietaniepracujaca.pl pod dzisiejszym postem oraz na moim fanpagu na facebooku.

Zapraszamy do wspólnej zabawy :)

Zobacz także:

Piłeczki pingpongowe
IMG_0990
Zabawa patyczkami
patyczki2
Kolorowe druciki
IMG_1007

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *