Ptasie gniazdo

gniazdoZima, zima, zima, pada, pada, śnieg a ja jadę w świat sankami …itd. Oj chętnie by się pośpiewało tą piosenkę siedząc ciepło ubranym na saneczkach. O takiej właśnie pogodzie marzą moje dzieciaki. Pomimo, że bardzo chciałabym spełnić ich marzenie i powozić dzieci na saneczkach, to nie mogę nic zrobić. W naszym rejonie pogodowa porażka (jak na tą porę roku). Zero śniegu, zero sanek i żadnego bałwana tej zimy. Od czasu do czasu tylko lekki przymrozek lub niewielkie opady deszczu. Prognoza pogody też nie jest dla nas optymistyczna. Jedyne co nam pozostało to oglądanie ptaków za oknem z kubkiem gorącego kakao (Basia i Ignaś) lub kawy (ja). W ogrodzie mamy 3 karmniki. Codziennie odwiedza nas kilkadziesiąt ptaków (sikorki, wróbelki, dzięcioły, sojki, kruki i dzwońce). Podpatrując naszych gości wpadliśmy na pomysł przygotowania własnych ptaszków, ale nie takich zimowych siedzących w karmniku lub na drzewie. Postanowiliśmy, że zrobimy wiosenne i bardzo kolorowe ptaszki siedzące w gnieździe. Skoro nie mamy szans na prawdziwą zimę to może zmobilizujemy wiosnę i rozpocznie się wcześniej :)

Potrzebne materiały:

papierowe talerzyki, kolorowe piórka, plastikowe łyżeczki, plastelina, słomki do picia zimnych napojów, klej, nożyczki, taśma klejąca.

Na początku Basia przygotowała ptaszki. Kolorową plasteliną okleiła plastikowe łyżki, a następnie z białej i czarnej plasteliny utoczyła okrągłe oczka. Basia z wszystkim poradziła sobie świetnie, ja pomogłam tylko wyciąć z czerwonych słomek do picia zimnych napojów dzióbki, które Basia przykleiła do korpusu z plasteliny. Na koniec przykleiła skrzydełka z kolorowych piórek.

gniazdo gniazdo
gniazdo gniazdo

Gniazdo przygotowałyśmy z papierowego talerzyka, który Basia okleiła siwymi piórkami. Do umieszczenia ptaszków w gnieździe wykorzystałyśmy taśmę bezbarwną.

gniazdo gniazdo

Przygotowanie ptasiego gniazda to tylko część dobrej zabawy. Po pokazaniu pracy tacie, dzieciaki wyjęły ptaszki z gniazda i udawały, że są małymi pisklętami. Biegały po całym mieszkaniu krzycząc głośno „fruuuu…”.
W ubiegłym roku w naszej skrzynce na listy sikorka założyła prawdziwe gniazdo, w którym wykluły się maleńkie pisklęta. Mamy nadzieję, że w tym roku także będziemy świadkami narodzin w ptasim gnieździe :)

Poniżej kilka filmików z ptaszkami, które odwiedziły Nasze karmniki. Zapraszam do oglądania i subskrybowania kanału na YouTube :)

Jak przygotować kostki tłuszczowe widoczne na powyższych filmikach znajdziecie TUTAJ. Zapraszam :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *