Pszczółki z wytłaczanek po jajkach

pszczółkiW ostatnim czasie pogoda nas nie rozpieszczała. Prawie cały tydzień padało, grzmiało, a temperatura spadła o 10 stopni. Dodatkowo dzieciaki złapały infekcję i musieliśmy zostać w domu. Jak mówi stare polskie przysłowie „Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło”. Dzięki deszczowej pogodzie wróciliśmy do wspólnego przygotowywania różnych prac, a ja zaczęłam ponownie pisać bloga.
Po dłuższej przerwie wracamy z pracowitymi pszczółkami Mają i Guciem. Jeżeli jesteście ciekawi jak je zrobiliśmy to zapraszamy :)

Materiały potrzebne do przygotowania pszczółki:

wytłaczanki po jajkach, mazak koloru czarnego, plastikowe oczka, kolorowe druciki, płatki kosmetyczne, farby, pędzelek, odrobina wody,  klej, nożyczki.

 

Z wytłaczanki po jajkach wycięłam dwuelementowe wytłoczki i dałam Basi do pomalowania farbkami koloru żółtego.  Pomalowane wytłoczki odstawiłyśmy na kilka minut do przeschnięcia.

pszczółki pszczółki

Na przeschniętych wytłoczkach Basia namalowała czarnym mazakiem paski (takie same jak mają pszczółki na swoim odwłoku) oraz przykleiła plastikowe oczka i skrzydełka. Do zrobienia skrzydełek wykorzystałyśmy okrągłe płatki kosmetyczne.

pszczółki pszczółki

Na koniec wykałaczką przebiłam dwie dziurki nad oczkami przygotowanej pszczółki. Wspólnie z Basią przełożyłyśmy kreatywny drucik i uformowałyśmy czułki.

 

Pomysł przygotowania pszczółek bardzo się spodobał Basi. Popołudnie nie zakończyło się na przygotowaniu jednej pszczółki. Basia zrobiła dwie pracowite pszczółki jedną dla niej, a drugą dla Ignasia. Po zakończeniu pracy dzieciaki biegały po całym domu i wołały: bzzzzzyyyyyy.

Przed zrobieniem całego roju powstrzymało nas jedynie to, że zabrakło w domu czarnych drucików. O przełożeniu kolorowych drucików Basia nawet nie chciała słyszeć. Stwierdziła, że wszystkie pszczółki maja czarne czułki i koniec.

Przygotowanym pszczółkom dzieciaki nadały imiona: Maja i Gucio.

pszczółki

Zobacz także:

Bocian z papierowych talerzyków
bocian8
Sowa z wytłaczanek po jajkach
sowa-5
Zabawka zręcznościowa z recyklingu
pszczolki6

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *