Pomponiki czyli jak za 1 zł kupić sobie wolną godzinę? Część druga – zabawy ze starszakami

Część druga – zabawy ze starszakami

Zanim zaczniecie czytać drugą część postu zapraszam do zapoznania się z częścią pierwszą – zabawy z maluszkami. Znajdziecie ją na stronie: http://kobietaniepracujaca.pl/pomponiki-czesc-1/

Większość mam małych dzieci myśli sobie „Jak moje dziecko skończy 4, 5 lub 6 lat to będzie mi łatwiej bo samo już będzie umiało się bawić”. Mamy 4, 5 lub 6 latków powiedzą nam, że nie ma nic gorszego niż znudzone codziennością dziecko w tym wieku :). Prawda jest taka, że dziecko w każdym wieku potrzebuje naszej uwagi. Jeżeli chcemy, żeby nasze dziecko rozwijało się prawidłowo, musimy na każdym etapie jego rozwoju brać w nim aktywny udział.

Oto kilka moich pomysłów na zabawę kolorowymi pomponikami ze starszymi dziećmi.

 

Pomponiki dla starszaków

 

1. Rysowanie” kolorowymi pomponikami dzięki kolorowym pomponikom dziecko może przygotować wyklejankę na zajęcia plastyczne lub piękna laurkę z okazji dnia mamy, taty, babci lub dziadka. Kolorowe pomponiki sprawdzą się także w przygotowaniu rysunku za pomocą techniki kolażu.

 

pomponiki

 

2. Gąsienice, motyle, pszczółki lub inne owady – kolorowe pomponiki możemy wykorzystać do przygotowania gąsienic lub motyli. Do wykonania zadania będą potrzebne kolorowe pomponiki, igła, nitka, nożyczki oraz kolorowe druciki. Jeżeli nasze dziecko jest jeszcze za małe na igłę i nożyczki i boimy się, że może zrobić sobie lub rodzeństwu krzywdę pomponiki sklejamy za pomocą dwustronnej taśmy bezbarwnej. Zamiast zwykłej igły możemy także użyć igły do haftu wstążeczkowego nie ma ona ostrego czubka. Przygotowane w ten sposób owady możemy przykleić do patyczka po lodach i wykorzystać jako zakładkę do książki lub do zabawy w teatrzyk.

 

pomponiki

 

3. Biżuteria, ozdabianie ubrań– dla małych dam, które uwielbiają się stroić proponuję przygotowanie naszyjnika, bransoletki lub pierścionka. Każda mama wie, że nic tak nie poprawia humoru kobiety jak nowy komplet biżuterii. Do przygotowania wymarzonego kompletu potrzebujemy kolorowe pomponiki, nitkę, igłę, nożyczki i kawałek drucika. Kolorowymi drucikami dziecko może także ozdobić nudny zestaw zimowy (szal, czapka, rękawiczki) lub bluzeczkę.

 

pomponiki

4. Ozdoby choinkowe
– nie znam dziecka, które nie lubi przygotowywać ozdób na choinkę. Świąteczne drzewko jest najpiękniejsze tylko wtedy, gdy jest ozdobione pracami naszego dziecka. Kolorowe pomponiki możemy wykorzystać do przygotowania właśnie takich ozdób. Za pomocą tych kolorowych kuleczek możemy przygotować piękny łańcuch lub bombki z szyszek tak jak na poniższym zdjęciu.

 

pomponiki

 

Zapraszam do zabawy :)

Czy Wasze dzieci już zaprzyjaźniły się z kolorowymi pomponikami? Odpowiedzi piszcie w komentarzach :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *