Piżmowa pani

dynia_piżmowaKilka dni temu kupiłam w sklepie dynie piżmową z zamiarem upieczenia bułeczek. Zanim udało mi się przerobić warzywo na bułeczki to Basia przechwyciła dynię do zabawy. Oryginalny kształt dyni tak się spodobał córce, że nie mogła się z nią rozstać przez cały dzień. Woziła ją w wózeczku, przenosiła z miejsca na miejsca oraz malowała po niej mazakami. Nie ma się co dziwić, rysowanie na dyni jest dużo ciekawszym zajęciem, niż rysowanie na białej kartce papieru :). Przy okazji odkryłam, że pomalowaną mazakami dynię można bardzo łatwo wyczyścić. Wystarczy przetrzeć ją nawilżonymi chusteczkami dla dzieci i niemowląt i po mazakach nie ma śladu.

Potrzebne materiały: dynia piżmowa, kolorowe serwetki lub chusteczki, dwustronna taśma klejąca, klej, żółta bibuła, plastikowe oczka, czerwony mazak.

Kiedy rysowanie na dyni znudziło się córce, postanowiłyśmy pobawić się w dyniowe przebieranki. Zainspirowane jesienią i przygotowywaną na dożynki babą i dziadem, stworzyłyśmy piżmową panią. Dolną część dyni piżmowej okleiłyśmy dwustronną taśmą klejącą. Każdą serwetkę najpierw złożyłyśmy cztery razy, a następnie Basia przykleiła do dwustronnej taśmy klejącej. W ten sposób powstała pierwsza falbanka na sukni piżmowej pani. Kilka centymetrów wyżej w analogiczny sposób przykleiłyśmy drugą falbankę. Na koniec zawiązałyśmy fioletową wstążkę.

dynia_piżmowa dynia_piżmowa

Kolejnym krokiem było przygotowanie twarzy. W miejsce oczu przykleiłyśmy plastikowe oczka. Czerwonym mazakiem Basia narysowała usta.
Głowa i suknia piżmowej damy już gotowa, brakuje tylko włosów i chusty. Włosy wycięłyśmy z żółtej bibuły i przykleiłyśmy na czubku dyni za pomocą dwustronnej taśmy klejącej. Czerwoną chusteczkę, z której przygotowałyśmy chustę zgięłyśmy na pół, a następnie zawiązałyśmy na głowie piżmowej pani. Na koniec przykleiłyśmy ją do włosów z bibuły za pomocą kleju do papieru.

dynia_piżmowa dynia_piżmowa

Po sesji zdjęciowej piżmową panią postawiłyśmy na szafce, gdzie miała czekać do powrotu taty z pracy.

Życzymy miłej zabawy z warzywami :)

Zobacz także:

 

Ślimaki z kasztanów i plasteliny
slimak-2
Dynia-jak ją wykorzystać do zabawy?
DSC00206
Jesienna rafa koralowa
jesienna-rafa-koralowa-4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *