Ogonek zajączka – zabawa

img_7525-0-3-knDzisiaj lekka i przyjemna gra dla najmłodszych. Do przygotowania zabawy zainspirował nas jeden z odcinków bajeczki pod tytułem Max i Ruby. Znacie? Oglądacie? Jeżeli nie to polecam zobaczyć chociaż kilka odcinków przygód przesympatycznego rodzeństwa królików. Główna bohaterka Ruby to bardzo dobrze wychowana i kulturalna starsza siostra, która troskliwie opiekuje się swoim młodszym i bardzo psotnym braciszkiem. Spędza z nim czas, bawi się i uczy jak należy prawidłowo zachowywać się w różnych sytuacjach. Moja córka uwielbia oglądać ich przygody.

Potrzebne materiały:

karton, mazak, nożyczki, tasiemka lub sznurek, taśma dwustronna (ja nie miałam i wykorzystałam taśmę papierową), dwie miski (duża i troszeczkę mniejsza), nadmuchany balon, szalik lub chusta.

Balon można zastąpić lekką plastikową piłeczką, pomponem z wełny lub innym niewielkim przedmiotem w kształcie kuli.
Na kartonie rysujemy mazakiem dwa kółka obok siebie. Możemy to zrobić odręcznie lub odrysować dwie miski lub dwa talerze. Jedno kółko musi być większe (to będzie tułów zajączka), natomiast drugie musi być mniejsze (głowa zajączka). Do głowy zajączka dorysowujemy długie uszy. Narysowany zajączek ma wyglądać tak jak na poniższym zdjęciu.

img_7510-0-3-kn

Narysowanego zajączka wycinamy nożyczkami. Kształt, który powstał po wycięciu ma przypominać tył zajączka. Po bokach można narysować nóżki.

img_7517-0-3-kn

Na większym kole, poniżej środka przyklejamy taśmę dwustronną.

img_7519-0-3-kn

Kartonowego zajączka przywiązujemy do oparcia krzesła i odklejamy taśmę.

Zabawa polega na tym, że ustawiamy krzesło w odległości kilku metrów od dziecka. Dziecku zawiązujemy oczy szalikiem, obracamy dookoła i dajemy do rąk nadmuchany balon. Zadaniem dziecka jest dojście do zajączka i przyklejenie balonika do taśmy dwustronnej (w miejscu ogonka zajączka).

img_7523-0-3-kn

img_7534-0-3-kn

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziecko cały czas ma zasłonięte oczy. Naszym zadaniem (lub zadaniem rodzeństwa :)) jest odpowiednie wskazanie drogi dziecku, poprzez wydawanie poleceń np. dwa kroki w prawo, dwa do przodu, teraz idziesz w lewą stronę, podnieś rączki w górę …… itd.

Dzięki takiej prostej zabawie możemy przećwiczyć z dzieckiem rozróżnianie stron prawa-lewa.

Miłej zabawy

Zobacz także:

Kameleon z papierowych talerzyków
kameleon-6>
Katapulta z patyczków po lodach
katapulta
Zabawka zręcznościowa z recyklingu
pszczolki6

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *