Muszelkowy zawrót głowy – część II

Muszelkowy zawrót głowy – część II

Zanim zaczniecie czytać drugą część postu zapraszam do zapoznania się z częścią pierwszą. Znajdziecie ją na stronie: http://kobietaniepracujaca.pl/muszelkowy-zawrot-glowy-czesc-1/

Dzisiaj przygotowałam dla Was muszelkowy zawrót głowy, coś dla starszych dzieci oraz kilka ciekawych inspiracji na przygotowanie ozdób świątecznych z muszelek.

 

Nauka literek i cyferek

podobnie jak w przypadku nauki kolorów jest to moja propozycja na zabawę dla starszych dzieciaków. Naukę literek i cyferek zaczynamy od odpowiedniego przygotowania przedmiotów do zabawy. Na muszelkach za pomocą wodoodpornego pisaka piszemy po kolei cyfry od 0 do 9 lub literki, te same literki i cyferki umieszczamy na kartkach papieru. Zadaniem dziecka jest dopasowanie odpowiedniej muszelki-literki do literki która jest napisana na kartce papieru. Każdą literkę nazywamy i dla przykładu podajemy wyraz, który się nią rozpoczyna, np. m jak mama. Kolejnym krokiem zabawy jest tworzenie wyrazów. Jeżeli nasze dziecko już zna wszystkie literki z alfabetu to możemy zacząć pisanie. Na kartce papieru piszemy wyraz, a zadaniem dziecka jest ułożenie tego wyrazu z muszelek.

 

muszelki

muszelki

 

 

Rysunek akwarium

Nauka poprzez zabawę jest świetnym pomysłem na spędzanie wolnego czasu, ale nie możemy zapominać, że oprócz nauki w rozwoju dziecka bardzo ważny element odgrywa także zabawa. Ta i kolejne propozycje na wykorzystanie muszelek będą dotyczyły właśnie zabawy. Przygotowanie rysunku zostawiamy dzieciom. Maja one tak bujną wyobraźnie, że na pewno powstaną same dzieła sztuki i tu nie trzeba im w niczym pomagać. Poniżej zdjęcie rysunku, który wykonałam razem z moją córką. Może będzie dla Was i waszych maluchów dobrym punktem początkowym do zabawy.

 

muszelki


Aniołki na świąteczną choinkę

święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, a więc jest to dobry czas by rozpocząć przygotowania i nie zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę. Robienie ozdób choinkowych jest dla każdego dziecka doskonałą zabawą. Oto nasza propozycja na ozdoby choinkowe wykonane z muszelek.

 

muszelkimuszelki

 

 

Kółko i krzyżyk

czy znacie chociaż jedną osobę, która ani razu nie grała w kółko i krzyżyk? Ja nie. Ta bardzo prosta zabawa świetnie spawdza się nie tylko podczas deszczowych lub jesiennych dni ale także podczas długich podróży. Do przygotowania gry wystarczy kawałek papieru, muszelki, kamyki lub inne małe przedmioty na których będziemy mogli narysować kółko i krzyżyk. Ja zamiast kawałka papieru wykorzystałam torebkę z materiału, która jest znacznie trwalsza. Na torebce narysowałam planszę do gry w kółko i krzyżyk. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się podczas podróży samochodem, ponieważ do środka będziemy mogli schować muszelki i cały zestaw do gry będzie zawsze w jednym miejscu.

 

muszelki

 

Zapraszam do polubienia mojej strony na facebooku: https://www.facebook.com/kobietaniepracujaca/ Na tej stronie będziecie na bieżąco informowani o nowych postach i filmikach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *