Muszelkowy zawrót głowy – część I

Muszelkowy zawrót głowy – część I

Słuchajcie u nas od rana istne szaleństwo. Moja córka znalazła pudełko, w którym były ukryte skarby z wakacji czyli nazbierane przez nas muszelki. I co się stało? Już od dwóch godzin siedzi i przekłada je z jednego pojemnika do drugiego, a ja mam chwilę na spokojne wypicie kawy i napisanie kolejnego postu :)

Tematem dzisiejszego postu będą właśnie muszelki, czyli kilka moich sposobów jak je wykorzystać do zabawy z dziećmi. Jeżeli nie macie w domu muszelek to nic straconego można je zastąpić innymi przedmiotami np. kamykami, nazbieranymi podczas spaceru kolorowymi liśćmi, plastikowymi nakrętkami od butelki, klockami lub muszelkami z makaronu. Jak zwykle w poście znajdziecie sposoby na zabawę z dziećmi w różnym wieku. Zaczynamy!!! Zapraszam do czytania i oglądania zdjęć.

Przekładanie muszelek z pudełka do pudełka propozycja zabawy dla malutkich dzieci. Dajemy dziecku dwa pojemniki i muszelki, zadaniem dziecka jest przekładanie muszelek z pudełka do pudełka. Wiem, wiem nam dorosłym wydaje się ta zabawa bardzo nudna, ale dla małego dziecka jest ona absorbująca i bardzo rozwijająca. Poprzez chwytanie małych przedmiotów nasze dziecko ćwiczy rączki. To bardzo ważny etap rozwoju naszego dziecka.

 

muszelki
Wkładanie muszelek do dziurki
czyli kolejny pomysł na zabawę z małym dzieckiem. Dajemy dziecku muszelki lub inne małe przedmioty i pudełko kartonowe z wydrążoną dziurką. Zadaniem dziecka jest wkładanie przedmiotów do dziurki.

 

muszelki

 

Segregowanie kolorowych muszelek na mojej stronie znajdziecie wiele postów jak uczyć dziecko kolorów. Niektórym może się wydawać, że pisze ciągle o tym samym, ale osoby spędzające dużo czasu z dzieckiem wiedzą, że maluchy bardzo szybko się nudzą. Dlatego nawet zwykłe codzienne zabawy trzeba im urozmaicać. Jeżeli dziecku znudzi się układanie kolorami muszelek to trzeba muszelki zastąpić innymi przedmiotami. Taka zabawa wydaje się dziecku od razu ciekawsza bo jest nowa.

 

muszelki

 

Zapraszam do przeczytania mojego kolejnego postu, który ukaże się na mojej stronie już za dwa dni. Znajdziecie w nim wiele ciekawych muszelkowych inspiracji między innymi jak wykorzystać muszelki do nauki literek i cyferek oraz kilka pomysłów na przygotowanie ozdób choinkowych z muszelek.

 

Zapraszam do polubienia mojej strony na facebooku:
https://www.facebook.com/kobietaniepracujaca/

Na tej stronie będziecie na bieżąco informowani o nowych postach i filmikach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *