Laurka dla babci i dziadka

laurka-9

W ubiegłym roku z okazji Dnia Babci i Dziaka dzieciaki przygotowały kwiaty z odbić własnych rączek. Jak nasze kolorowe bukiety prezentowały się możecie zobaczyć TUTAJ. W tym roku Basia i Ignaś nie spotkają się z babciami i dziadkami osobiście, więc postanowiliśmy przygotować i wysłać własnoręcznie wykonane laurki.
Niespodzianka jest już w drodze. Mamy nadzieję, że kartki dotrą na czas. Nie mniej jednak, gdyby były jakieś opóźnienia to dziadkowie mogą podejrzeć przygotowane laurki na stronie, a oryginałami będą się cieszyć po wizycie listonosza.

Potrzebne materiały: kartka z bloku technicznego, wytłaczanka po jajkach, farby, bibuła lub kolorowe serwetki, brokat, mazaki, kolorowe wstążeczki, nożyczki, klej.

Przygotowanie laurek podzieliliśmy na trzy etapy. Każdy etap to jeden dzień pracy. W ten sposób przygotowanie kartek nie jest tak bardzo czasochłonne. Poza robieniem kartek mieliśmy dużo innych obowiązków. Laurki przygotowywaliśmy po południu i czekaliśmy całą noc, aż pomalowane kwiatki przeschną.
Pierwszy etap to wycięcie kwiatków z wytłaczanek po jajkach i pomalowanie ich farbkami. Basia, Ignaś i nożyczki to bardzo niebezpieczne trio, dlatego wolałam nie ryzykować i kwiatki wycięłam sama. Basia i Ignaś zajęli się pomalowaniem kwiatków.

laurka-2 laurka-1
laurka-6 laurka-7

Drugiego dnia zajęliśmy się ozdabianiem kwiatków. Niektóre kwiatki nie miały środka (taka budowa wytłaczanek po jajkach) dlatego braki postanowiliśmy uzupełnić kolorowymi serwetkami zwiniętymi w malutkie kuleczki. Basia stwierdziła, że pozostałe kwiatki najładniej będą wyglądały z brokatem. Środki kwiatków posmarowaliśmy klejem, a następnie dzieciaki patyczkami do uszu lub paluszkami naniosły odpowiednią ilość brokatu.

laurka-10 laurka-8

Trzeciego, już ostatniego dnia dzieciaki stworzyły kompozycje kwiatowe na białych kartkach papieru. Kwiatki podzieliliśmy na trzy części, a następnie kolejno przykleiliśmy do papieru. Basia mazakiem narysowała łodygi. Na koniec przykleiliśmy kolorową kokardę, napisaliśmy życzenia i pobiegliśmy na pocztę :) Jak zawiązać podwójną kokardę znajdziecie TUTAJ.
laurka-11Na powyższym zdjęciu tegoroczne laurki z okazji Dnia Babci i Dziadka. Do każdej laurki dołożyliśmy po małym motylku dla każdej babci i każdego dziadka. Basia stwierdziła, że motylki na pewno sprawią im dużo radości. Motylki wykonaliśmy z kolorowych serwetek i drucików.

Wszystkim babciom i dziadkom w tym szczególnym dniu składamy najlepsze życzenia!

 

Zobacz także:

Korale ze słomek korale-3 Kwiaty dla Babci i Dziadka
kwiaty5a
Inspiracje na święta rodzinne
DSC02851

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *