Kwiaty dla Babci i Dziadka

kwiaty5aW ten weekend obchodzimy Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji chcielibyśmy życzyć wszystkim babciom i dziadkom w tym szczególnym dla nich dniu wszelkiej pomyślności, dużo zdrowia oraz długich lat życia.
W tym roku postanowiliśmy przygotować dla Naszych Babć i Dziadków własnoręcznie wykonane prezenty. Biorąc pod uwagę młody wiek Ignasia przygotowaliśmy bardzo prosty bukiet kolorowych kwiatów.

Potrzebne materiały: biała kartka papieru, kolorowe farbki, pędzelek zwykły lub gąbkowy, zielone słomki do picia zimnych napojów, taśma klejąca, kolorowa wstążeczka.

W pierwszej kolejności przygotowaliśmy kwiaty. Basia uwielbia odbijać kolorowe raczki na papierze. Z Ignasiem musiałam troszeczkę się natrudzić, ale udało się. Zależało nam, aby bukiet był kolorowy, dlatego czynność powtórzyliśmy kilka razy, zmieniając jedynie kolor farbek.  Aby kolory nie wymieszały się, przy każdej zmianie farbek myłam dzieciom rączki. Odciśnięte rączki pozostawiliśmy do przeschnięcia.

kwiaty2 kwiaty1

Kolejnym krokiem było wycięcie kolorowych odcisków. To było moje zadanie :)

kwiaty3

Wycięte raczki Basia przykleiła bezbarwną taśmą do słomek.

kwiaty4

Bukiet już prawie gotowy, pozostało jeszcze związać wszystkie „kwiatki” kolorowa wstążeczką. Jak zawiązać podwójna kokardę znajdziecie TUTAJ.

Więcej ciekawych pomysłów na przygotowanie bukietów dla Babci i Dziadka znajdziecie na stronie: http://kobietaniepracujaca.pl/inspiracje-na-swieta-rodzinne Zapraszam :)

Szczególne życzenia dla babci Tereski oraz Aldonki, Dziadka Staśka i Janka oraz wspaniałych prababć: Marysi i Zosi :*

Pokażcie nam co Wasze maluchy przygotowały z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na adres kobietaniepracujaca@gmail.com prześlijcie zdjęcia prac. Wasze prace zainspirują nie tylko nas, ale także innych odwiedzających stronę kobiety (nie)pracującej. W tytule proszę o wpisanie: dzień babci i dziadka oraz imię dziecka. Wszystkie zdjęcia zostaną opublikowane na stronie http://kobietaniepracujaca.pl pod dzisiejszym postem oraz na moim fanpagu na facebooku.

Zapraszamy do wspólnej zabawy :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *