Kurka złotopiórka

kurka5Kilka tygodni temu przygotowałam wspólnie z dzieciakami kurczaczka wielkanocnego. Po świętach nasz malutki, żółciutki kurczaczek dorósł i przeobraził się w piękną i dumną kurkę złotopiórkę. Środek kurczaczka wielkanocnego dostał drugie życie. Pociętą w paseczki bibułę wykorzystałyśmy z Basią do przygotowania kurki. Okazało się, że przygotowując wielkanocnego kurczaka maluchy naprawdę się napracowały. Pociętej bibuły wystarczyło do przygotowania, aż dwóch kurek złotopiórek.

Dla zainteresowanych, post w którym pokazujemy krok po kroku jak przygotować kurczaczka z plastikowej butelki:

Wielkanocny kurczaczek

kurczak_wielkanocny5

Potrzebne materiały: papierowe talerzyki, żółta bibuła, kilka kolorowych piórek, plastikowe oczka, papier kolorowy (czerwony), bawełniany sznurek, tasiemka lub wełna, zszywacz oraz klej.

Pracę zaczęłyśmy od przygotowania szkieletu kurki. Papierowy talerzyk przecięłam w kierunku środka na długości połowy średnicy. Przecięty talerzyk wspólnie z Basia zawinęłyśmy w stożek. Końce talerzyka połączyłyśmy za pomocą zszywacza. Bawiąc się z młodszymi dziećmi, zszywacz możemy zastąpić dwustronną taśmą klejącą. Przy odrobinie nieuwagi małe dziecko może się skaleczyć wystającymi końcówkami zszywek.
Kolejnym krokiem było przygotowanie łapek. Do tego celu wykorzystałyśmy bawełniany sznurek. Na jednym końcu sznurka zawiązałyśmy supełek. Drugi pozostał wolny. Końcówkę sznurka z supełkiem zszyłyśmy z papierowym stożkiem. Zawiązany supełek pełnił rolę stopera. Dzięki niemu mogłyśmy dopasować odpowiednią długość kurzych łapek.

kurka kurka

Kiedy papierowy talerzyk nabrał kształtów zadaniem Basi było przyozdobienie kurki. Pocięte paseczki bibuły Basia pozgniatała w nierównej wielkości kuleczki, a następnie przykleiła do papierowego stożka. Po oklejaniu papierowego talerzyka bibułą przyszła kolej na przyklejenie plastikowych oczek oraz wyciętych z kolorowego papieru łapek, grzebienia oraz dzióbka.

kurka kurka

Ostatnim elementem, chyba najważniejszym, który nadał naszej kurce odpowiedniego uroku było przyklejenie piórek. Początkowo chciałyśmy przykleić je do kurczaka za pomocą plasteliny. Kiedy ja szukałam w szafce plasteliny, Basia powtykała kolorowe piórka pomiędzy kuleczki przyklejonej bibuły. Pomysł Basi okazał się świetnym i bardzo trwałym rozwiązaniem. Piórka nie tylko efektownie prezentują się na ogonie kurki, ale także nie wypadają.

Życzymy miłej zabawy i czekamy na zdjęcia Waszych prac :)

 

Zobacz także:

Wielkanocny baranek
baranek-wielkanocny-5
Zajączek Wielkanocny
zajaczek_wielkanocny-5
Papuga
DSC03836 (kopia)-0.3-kn

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *