Korale ze słomek

korale-1W wierszu Jana Brzechwy tańcowała igła z nitką, a u nas tańcował patyczek do uszu z kawałkiem wełny. Zabawa stara jak świat, ale za każdym razem daje tyle samo radości co na początku.

Potrzebne materiały: jeden patyczek do uszu, kawałek wełny, pocięte na równe kawałki słomki do picia zimnych napojów, nożyczki, kolorowy pomponik.

Z patyczka do uszu usuwamy watę. Początkowo watę usunęłyśmy tylko z jednego końca. Do waty na drugim końcu przywiązałyśmy kawałek wełny. Pozostawiona wata miała zastąpić oczko przez które przeplatamy nitkę w prawdziwej igle. Liczyłam, że dzięki niej wełna nie będzie spadała z patyczka, jednak podczas nawlekania słomek pojawił się drobny problem. Basi rączki nie są jeszcze tak sprawne jak moje i pozostawiona wata przeszkadzała córce w przewlekaniu kolejnych kawałków słomki. Postanowiłam usunąć watę także z drugiego końca, dzięki czemu patyczek bez trudu przechodził przez słomkę. Po zdjęciu waty zauważyłam, że na końcu patyczka, była ukryta drobna wypustka (prawdopodobnie miała chronić watę przed zsunięciem). Wypustka zatrzymała przywiązaną wełnę i Basia mogła bez problemu kontynuować pracę.

korale-3 korale-4

Słomki możemy zastąpić makaronem lub zakupionymi w sklepie koralikami.

Jeden koniec wełny przywiązujemy do patyczka, a drugi do kolorowego pomponika. Dzięki pomponikowi nawleczone słomki nie będą spadały. Po zakończonej pracy zawiązujemy oba końce wełny.

korale-5Basia była zachwycona dzisiejsza zabawą. Pierwsze korale dumnie zawiesiła na swojej szyi, drugimi obdarowała mnie, a trzecie powędrowały do babci.

Własnoręcznie przygotowywane korale, bransoletki lub inne ozdoby są nie tylko ciekawym pomysłem na spędzenie deszczowego popołudnia, ale także dzięki tej prostej zabawie dziecko rozwija swoją kreatywność, ćwiczy rączki i paluszki oraz uczy się precyzyjnego chwytania drobnych przedmiotów.

Przygotowaną biżuterię możemy wykorzystać jako prezent na Dzień Babci, Dzień Matki, urodziny lub imieniny. Bardzo dobrze sprawdzi się jako ozdoba małej damy podczas balu karnawałowego.

Zapraszamy do wspólnej zabawy :)

Zobacz także:

 

Papuga
DSC03836 (kopia)-0.3-kn
Żelowa tabliczka
DSC03180-0.3-kn
Ananasy z szyszek
ananaski10

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *