Kompozycje z kwiatów i pływających świec

kompozycje_z_kwiatów kompozycje_z_kwiatów

Świece są elementem dekoracji domu, który nigdy nie wyjdzie z mody. Mają ładne kolory oraz zapachy, a ich ciepły płomień nadaje elegancji każdemu posiłkowi. Odpowiedni dobór świec do kuchni, salonu czy sypialni sprawia, że pomieszczenia te zyskują niepowtarzalny klimat i atmosferę.

Kwiaty cięte ułożone w wazonach nadają wnętrzom domu ciepła i uroku. Ładnie ułożone wniosą do naszych pokoi dużo koloru oraz sporej dawki dobrego nastroju. Kwiaty lubią zarówno kobiety jak i mężczyźni dlatego nigdy nie powinno ich zabraknąć w naszym domu.

Z połączenia kwiatów i świec mogą powstać bardzo oryginalne kompozycje. Wykonanie własnoręcznie dekoracji nie jest trudne i nie wymaga dużych nakładów finansowych. Wystarczy odrobina wyobraźni i w bardzo prosty sposób możemy wykonać własną, niepowtarzalną dekorację do salonu lub sypialni.

Zapraszam do obejrzenia przykładowych dekoracji na stół. Do przygotowania dekoracji użyłam przezroczyste wazony w kształcie kuli oraz spodka, świeże kwiaty (tulipany i storczyk) oraz podgrzewacze. Do wazonu wkładamy kwiaty, a następnie całość zalewamy wodą. Na powierzchni wody układamy podgrzewacze. Do przygotowania kompozycji możemy użyć zarówno kwiaty świeże, jak i sztuczne. Kwiaty świeże nadadzą kompozycji niepowtarzalnego uroku oraz świeżego zapachu.

Jeżeli mamy problem i kwiaty nie chcą zatonąć należy do każdej główki włożyć mały kamyczek.

Pamiętajmy, aby w naczyniu codziennie zmieniać wodę. W ten sposób unikniemy zafarbowania wody barwnikiem pochodzącym z kwiatów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *