Kolorowe rybki

rybki-4

Dzisiaj obiecane tydzień temu rybki, czyli szybki sposób na nudę. Ostatnio pogoda nas nie rozpieszczała, dodatkowo walczyliśmy z katarem i zamiast bawić się na świeżym powietrzu musieliśmy spędzać czas w domu. A w domu jak to w domu tego się nie chce, tamto się znudziło….itd. Można tego marudzenia słuchać przez cały dzień. Klocki, lalki, kolorowanki, a nawet bajki w telewizji nie pomagały. Szybko trzeba było ratować sytuację.Potrzebne materiały:
papier kolorowy, plastikowe oczka, samoprzylepne cyrkonie w różnych kolorach, czarny mazak, klej oraz nożyczki.

rybki1 rybki2

Zabawę zaczęłyśmy od odrysowania na kolorowym papierze rączek Basi. Odrysowane rączki wycięłyśmy nożyczkami w kilku kolorach. Do każdej rybki przykleiłyśmy po jednym plastikowym oczku. Na tym etapie można byłoby już uznać pracę za zakończoną, ale my postanowiłyśmy jeszcze troszeczkę się pobawić i ozdobić nasze rybki. Więcej pracy dla córki i tym samym dłuższy odpoczynek dla mamy :) Do ozdobienia rybek wykorzystałyśmy znalezione wcześniej przez Basię samoprzylepne „świecidełka”. Basia znalazła je w mojej szufladzie i obiecałam, że przy najbliższej okazji wykorzystamy je do zabawy. Rybki okazały się doskonałym momentem, aby spełnić obietnice złożoną córce. Zamiast „świecidełek” można wykorzystać kolorowy papier, plastelinę lub wycinki z gazet. Wszystko co tylko podpowie wyobraźnia naszego dziecka.

rybki7 rybki5

UWAGA na drobne przedmioty! Trzeba uważać, żeby dziecko nie włożyło ich do buzi lub do noska.

Polecam także post, który przygotowałyśmy z Basią kilka miesięcy temu. Stworzyłyśmy rafę koralową z bajkowymi rybkami. Nasze rybki Nemo i Dory wykonane z wytłaczanek po jajkach zdobyły pierwsze miejsce w konkursie plastycznym :)

 

Jesienna rafa koralowa
jesienna-rafa-koralowa-4

 

Życzymy miłej zabawy i czekamy na zdjęcia Waszych prac :)

 

Zobacz także:

Miś Uszatek z papierowych talerzyków
mis7
Motyl z liści i kwiatów
DSC03760-kopia-0.3-kn
Rysowanie rolką od papieru toaletowego
IMG_4657 (kopia)-0.3-kn