Kartonowe dzieciaki

kartonowe-dzieciakiPomysł na przygotowanie kartonowych dzieciaków zrodził się po obejrzeniu filmu dla dzieci Tosia i Tymek. W jednym z odcinków główni bohaterowie, sympatyczne bliźnięta Tosia i Tymek rysowali na kartonie swoje odbicia. Pomysł tak się spodobał córce i synowi, że postanowiliśmy pójść ich śladem i przygotować własne prace. Jeżeli jesteście ciekawi jakie kartonowe dzieciaki powstały ze starego kartonu i kilku kredek to zapraszam :)

Materiały potrzebne do przygotowania kartonowych dzieciaków:

Karton lub duża kartka papieru, kredki, mazaki, farbki, nożyczki, nożyk do cięcia papieru.

Opcjonalnie:

Bibuła, ścinki starych materiałów, kolorowe piórka, pomponiki i inne błyskotki :)

 

kartonowe-dzieciaki

 

Na podłodze rozkładamy karton lub papier o wymiarach pasujących do wzrostu i szerokości dziecka. Dziecko kładzie się na kartonie. Osoba dorosła lub drugie dziecko odrysowuje (tak jak to zawsze robią w amerykańskich filmach ) na kartonie leżącego malucha. Rysujemy głowę, tułów, nogi, ręce, i palce. Im dokładniejszy jest rysunek tym bardziej realistycznie będzie wyglądał przygotowany kartonowy ludzik. Do odrysowania dziecka warto zaangażować maluchy, nie tylko będą miały satysfakcję, że same narysowały ludzika, ale będzie to także doskonały trening paluszków.
kartonowe-dzieciaki

 

 

 

 

 

Odrysowanego ludzika wycinamy nożykiem do cięcia papieru. Drobne elementy takie jak palce wycinamy nożyczkami. Oczywiście wszystko zależny od wieku dziecka, ale w przypadku moich maluchów ja nie zaryzykowałabym i nie dałabym córce nożyka do cięcia papieru. Kartonowe dzieciaki wycięłam sama.

 

 

 

 

Wyciętego ludzika dajemy dziecku. Jego zadaniem jest namalowanie swojego lustrzanego odbicia na kartonie. Dziecko musi dorysować oczy, usta, włosy i elementy garderoby.

kartonowe-dzieciaki kartonowe-dzieciaki4 kartonowe-dzieciaki

Nasze kartonowe dzieciaki w pierwszej wersji pomalowaliśmy kredkami. Dzieciaki jak już dostały karton do pomalowania to nie chciały czekać tylko szybko zabrały się do pracy. Nie mogłam ich przekonać, żeby wykorzystali inne materiały niż kredki. Kartonowe dzieciaki stały w pokoju przez tydzień, a moje maluchy podchodziły i codziennie dorysowywały coś nowego. Jednego dnia córka dorysowała kolczyki, drugiego bransoletkę a trzeciego kropki na rajstopach.

kartonowe-dzieciaki

Dopiero po tygodniu kiedy emocje opadły namówiłam dzieciaki na inne materiały niż kredki. Włosy dorobiliśmy z wełny, a sukieneczkę zrobiliśmy z bibuły. Na koniec naszej kartonowej dziewczynce założyliśmy starą bluzeczkę.
Nasza kartonowa dziewczynka wyszła troszeczkę karykaturalnie, ale dzieciaki bawiły się wspaniale i to jest najważniejsze :) kartonowe-dzieciaki

Miłej zabawy :)

Zobacz także:

Rysunki z ziaren
pisanka1
Bałwanki z recyklingu
balwanki-z-recyklingu-2
Sowa z wytłaczanek po jajkach
sowa-5

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *