Jesienny bukiet kwiatów

Po kilkunastu deszczowych i zimnych dniach za oknem znowu pokazało się słoneczko. Temperatura skoczyła w górę i znowu zrobiło się cieplutko i przyjemnie. Podczas takiej pięknej pogody, aż żal siedzieć w domu. Wędrówka po lesie lub parku nie tylko pozytywnie nastawi nas do dalszego działania, ale także dotleni nasze pociechy. Słoneczko, które ponownie zagościło na naszym niebie dostarczy bardzo cenną porcję witaminy D.
Nie tylko pogoda za oknem jest zachwycająca, ale także przepiękna paleta barw, którą możemy podziwiać na drzewach i krzewach. Jesienny bukiet kwiatów powstał z kolorowych liści, które opadły z drzew.

Potrzebne materiały:

papier kolorowy, kolorowe liście, słomki do picia zimnych napojów, klej, nożyczki

Opcjonalnie:

wiklinowy koszyczek, wazon lub doniczka, ziemia ogrodowa, kilka zielonych gałązek do dekoracji.

Pracę nad przygotowaniem jesiennego bukietu kwiatów zaczęliśmy od zebrania potrzebnych materiałów. W tym celu wybraliśmy się na spacer, podczas którego udało nam się zebrać cały koszyczek kolorowych liści, z których przygotowaliśmy kompozycje kwiatową, która dumnie prezentuje się na stoliku w salonie.

bukiet_kwiatów bukiet_kwiatów

Z kolorowego papieru wycięłam nożyczkami różnej wielkości kółka. Żeby zaoszczędzić troszeczkę czasu i uniknąć poklejonych rączek Ignasia wykorzystaliśmy samoprzylepny papier kolorowy. Do kolorowych kółek przykleiłyśmy zielone słomki do picia zimnych napojów oraz kolorowe listki drzew. Słomki wcześniej przycięłam w sposób pokazany na poniższym zdjęciu, aby łatwiej można było je przykleić do kolorowego papieru. Kiedy wszystkie płatki były już na swoim miejscu nakleiłyśmy drugie kółeczko z papieru kolorowego.

bukiet_kwiatów bukiet_kwiatów

Do wiklinowego koszyczka wsypaliśmy ziemię z ogródka, a następnie powtykaliśmy przygotowane kwiatuszki. Puste miejsca wypełniliśmy zielonymi gałązkami.

Jesienny bukiet kwiatów powstał we współpracy Basi i Ignasia oraz niewielkiej pomocy z mojej strony.

Życzymy miłej zabawy podczas jesiennych spacerów i czekamy na zdjęcia Waszych prac :)

Zobacz także:

Piżmowa Pani
dynia-pizmowa-4
Jesienne liście
liscie-3
Frotaż liści
IMG_1952

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *