Jesienna rafa koralowa

jesienna-rafa-koralowa-4W ostatnim czasie na stronie kobiety (nie)pracującej częściej pojawiały się wpisy dotyczące gotowania niż pracy z dziećmi, a wszystko przez piękna „złotą jesień”. Temperatura nas nie rozpieszczała, ale słonko ładnie świeciło i zamiast siedzieć w domu, każdą wolą chwilę spędzaliśmy na placu zabaw lub w parku. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. Pogoda się pogorszyła i mamy więcej deszczowych niż słonecznych dni.

Po długiej nieobecności wracamy z nowymi pomysłami na zabawy z maluchami. Dzisiaj polecamy przygotowanie razem z nami jesiennej rafy koralowej.

Podczas licznych wędrówek po okolicznych parkach i placach zabaw udało nam się nagromadzić bardzo dużo materiałów do przygotowania jesiennej rafy koralowej. Zebrałyśmy cały koszyczek kolorowych liści, trawy, kasztanów, żołędzi, gałązek itd. Z nagromadzonych skarbów oraz durszlaka przygotowałyśmy rafę koralową. Pusta wytłaczanka, kolorowe listki oraz samoprzylepne oczka wykorzystałyśmy do zrobienia rybek.

jesienna-rafa-koralowa-2 jesienna-rafa-koralowa-1

Szkieletem naszej rafy koralowej był durszlak. W jego otworach Basia umieściła kolorowe liście, gałązki, źdźbła trawy inne skarby. Na rafie koralowej znalazło się także miejsce na kasztany, żołędzie i puste muszelki po ślimakach, które Basia z entuzjazmem zbiera przy każdej możliwej okazji :).

Podczas, gdy Basia gorliwie pracowała nad przygotowaniem rafy koralowej ja wycięłam z wytłaczanek po jajkach siwe stożki oddzielające jajka. Przeciwległe ścianki stożka przebiłam wykałaczką. W powstałe dziurki na koniec zabawy włożyłyśmy kolorowe listki, które zastąpiły naszym rybkom płetwy.

jesienna-rafa-koralowa-3 jesienna-rafa-koralowa-8

Zainspirowane bajką „Nemo” postanowiłyśmy przygotować tytułowego bohatera i jego kolegę Dorę. Przygotowane przeze mnie stożki Basia pomalowała farbkami na kolor niebieski oraz pomarańczowy. Kiedy farba przeschła Basia przykleiła rybkom oczy i powkładała w dziurki kolorowe listki.

Ostatnim etapem zabawy było włożenie w otwory durszlaka kolorowych słomek do napojów. Na słomkach umieściłyśmy przygotowane rybki.

jesienna-rafa-koralowa-6 jesienna-rafa-koralowa-5

Na zdjęciach powyżej widać efekt końcowy naszej zabawy.

Pozdrawiamy i zapraszamy do przygotowania własnych kolorowych raf koralowych :)

Zobacz także:

Domowe układanki – dopasowanki dla dzieci
DSC03218-0.3-kn
Edukacyjna zabawa kolorowymi słomkami
DSC03161-0.3-kn
Rysowanie rolką od papieru toaletowego
IMG_4662 (kopia)-0.3-kn
Tabliczka mnożenia – nauka poprzez zabawę
IMG_3252
Gra dla dzieci – jesienne jabłuszka
IMG_2039
Masa solna – przepiekna pamiątka dla rodziców
DSC02754
Papuga

DSC03832 (kopia)-0.3-kn

Frotaż liści
IMG_1952
Zabawa piłeczkami
IMG_0996
Motyl z liści i kwiatów
DSC03760-kopia-0.3-kn
Zabawa patyczkami
patyczki2
Kolorowe druciki
IMG_1007

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *