Jak uszyć worek cukierek?

worek-cukierekWorek cukierek uszyłam z myślą o ogromnych ilościach niewielkich zabawek porozrzucanych po pokojach moich dzieci. Zależało mi, aby uporządkować i posegregować drobiazgi, ale jednocześnie nie chciałam ich pakować do pudełek. Jak wiadomo każde pudełko zajmuje miejsce, którego w pokojach moich dzieci wiecznie brakuje. Wybór padł na worki, a żeby było kolorowo i oryginalnie postanowiłam, że będą to worki w kształcie cukierków. Worek cukierek z zabawkami można powiesić na oparciu krzesła, klamce lub haczyku przykręconym do ściany i nie będzie zabierał cennego miejsca na podłodze lub szafce.

Na drugie zastosowanie worka cukierka wpadłam przypadkowo. Córka szła na przyjęcie urodzinowe koleżanki i nie miała w co zapakować prezentu. Pomyślałam, że możemy do tego celu wykorzystać uszyty wcześniej worek cukierek. Tak oryginalnie zapakowany prezent nie tylko ładnie wygląda, ale także jest bardzo praktyczny. Zamiast wyrzucać go do śmieci tak jak papierowe torebki możemy go ponownie wykorzystać do przechowywania zabawek lub innych drobnych przedmiotów należących do dziecka.

Trzecim i zarazem ostatnim sposobem wykorzystania worka cukierka jaki wpadł mi do głowy jest przechowywanie ubranek. Do worka możemy zapakować strój gimnastyczny, buty na zmianę lub ubranka do przedszkola.

Takie trzy zastosowania worka cukierka przyszły mi do głowy. Jeżeli macie jakieś ciekawe pomysły co można zrobić z workiem cukierkiem to piszcie w komentarzach. Chętnie dowiem się na co Wy przeznaczylibyście taki worek :)

Osoba, która wymyśli najciekawsze, najzabawniejsze i najoryginalniejsze moim zdaniem zastosowanie worka dostanie uszyty własnoręcznie przez kobietę (nie)pracującą worek cukierek :) Na Wasze pomysły czekam w komentarzach do tego postu do dnia 07.11.2019 roku :)

Wszystkie osoby, które są ciekawe jak powstaje taki worek zapraszam do obejrzenia filmiku, w którym pokazuję krok po kroku jak uszyć worek cukierek:

Uszyty worek cukierek, wykorzystałam między innymi, aby zapakować prezent dla małej dziewczynki, dlatego postanowiłam dodatkowo ozdobić go dużymi różowymi kokardkami.

Jak uszyć kokardkę z materiału pokazuję w filmiku poniżej :)

Tak jak widzieliście na załączonym filmiku szycie worka cukierka nie jest pracochłonne i co najważniejsze nie jest drogie. Bawełna, z której uszyłam worki należy do jednej z najtańszych tkanin na rynku, a wybór kolorów i wzorów jest bardzo duży. Z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Miłego dnia :)

 

Zobacz także:

 

Bułeczki dyniowe z żurawiną
buleczki_dyniowe
Kopytka dyniowe
kopytka-z-dyni-11
Dynia w zalewie słodko-kwaśnej

dynia-w-zalewie-slodko-kwasnej

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *