Inspiracje na święta rodzinne

święta_rodzinneZa kilka dni będziemy obchodzili Dzień Babci i Dziadka. W dzisiejszym poście przedstawię kilka pomysłów na przygotowanie przez dzieci oryginalnych prezentów dla babci i dziadka. Pomysły można także wykorzystać do przygotowania prezentów dla mamy i taty z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca.

Zanim przedstawię pomysły na prezenty kilka słów o tych wyjątkowych świętach.

Dzień Babci – w Polsce święto babci obchodzimy 21 stycznia. W tym dniu wszystkie wnuczęta składają swoim Babciom życzenia i wręczają własnoręcznie przygotowane drobne prezenty lub laurki. W Polsce Dzień Babci obchodzony jest od 1964 roku. Pomysł powstania tego święta po raz pierwszy pojawił się w tygodniku „Kobieta i Życie”. Inicjatywa tak spodobała się Polakom, że w ciągu kilku lat obchody tego święta przyjęły się w całym kraju. Kilka lat później powstała także tradycja obchodzenia Dnia Dziadka.

Dzień Dziadka – w Polsce obchodzony jest w dniu 22 stycznia. Tak jak w przypadku Dnia Babci dziadkowie w tym w dniu otrzymuję od swoich wnuków drobne upominki. Bardzo często te dwa święta są łączone i dziadkowie wraz z babciami otrzymują od swoich wnuków zaproszenia do szkół, przedszkoli lub innych placówek opiekuńczo-wychowawczych na różnego rodzaju przedstawienia lub zabawy przygotowane przez dzieci. Obchody Dnia Dziadka zaczęły się w latach 70. W tym czasie Telewizja Polska ogłosiła konkurs na ustalenie daty tego święta w kalendarzu. Początkowo miał to być 30 maja w dniu urodzin Mieczysława Fogga, ale data ta się nie przyjęła. Ostatecznie ustalono, że Dzień Dziadka będzie obchodzony zaraz po Dniu Babci czyli 22 stycznia.

Zapraszam do obejrzenia kwiatowych inspiracji na prezenty dla babci, dziadka, mamy lub taty. Do niektórych inspiracji dołączam krótkie filmiki, aby zademonstrować sposób ich wykonania.

Bukiet z kalii – do przygotowania tych oryginalnych kwiatów będziemy potrzebowali słomki do picia zimnych napojów, płatki kosmetyczne, patyczki do uszu, żółtą farbę, pędzelek, pistolet do kleju na goraco, zieloną bibułę oraz nożyczki. Zamiast bibuły możemy użyć kolorowy papier lub serwetki w kolorze zielonym. Zamiast pistoletu do kleju na gorąco możemy użyć klej lub plastelinę. Jeżeli chcemy otrzymać bukiet kolorowych kwiatów płatki kosmetyczne możemy dodatkowo pomalować farbkami. Na koniec bukiet możemy związać za pomocą satynowej wstążeczki. Jak zawiązać podwójna kokarde znajdziecie TUTAJ.

Żonkile z wytłaczanek do jajek – do przygotowania kwiatów będziemy potrzebowali wytłaczanki do jajek, nożyczki, kolorowe farbki, pędzelek, słomki do zimnych napojów oraz pistolet do kleju na gorąco. Zamiast pistoletu do kleju na gorąco możemy użyć klej lub plastelinę.

Bukiet kwiatów – to propozycja dla małych dzieci. Do przygotowania potrzebujemy jedynie kolorowy papier lub bibułę, klej oraz nożyczki. Bukiet jest bardzo prosty do przygotowania. Jeżeli boimy się o bezpieczeństwo naszego dziecka podczas zabawy z nożyczkami możemy wyciąć gotowe elementy, a zadaniem dziecka będzie jedynie ich posklejanie.
Święto_rodzinneRóże z torebek foliowych – propozycja dla starszych dzieci. Do wykonania róż będziemy potrzebowali drucik miedziany, kawałek cienkiego sznurka, nożyczki oraz stare torebki foliowe w różnych kolorach.

Zapraszam do obejrzenia filmików instruktażowych, a wszystkim babciom i dziadkom w dniu ich święta życzę wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia, długich lat życia oraz wszelkiej pomyślności.

2 comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *