Grzechotka dla niemowlaka

IMG_3552-0.3-kn Grzechotka to jedna z pierwszych zabawek jaką bawią się małe dzieci.
W pierwszych miesiącach życia dziecko nie umie jeszcze samodzielnie chwytać przedmiotów, ale gdy włożymy mu je do ręki odruchowo zacznie zaciskać paluszki. Grzechotkę możemy powoli przesuwać przed twarzą dziecka, wtedy nasz maluszek zacznie za nią wodzić wzrokiem. Gdy zaczniemy grzechotać, dziecko zacznie uważnie słuchać. Dopiero około czwartego miesiąca życia dziecko będzie umiało się bawić nią samodzielnie.

W dzisiejszym poście przedstawię sposób własnoręcznego przygotowana grzechotki dla niemowlaka.

Do przygotowania zabawki będziemy potrzebowali plastikowe „jajo” po zabawce z Kinder niespodzianki (lub podobne), taśmę izolacyjną w różnych kolorach, plastikowe łyżeczki oraz drobne ziarenka (ryż, kasza, groch, ciecierzyca, kukurydza itp.) Najlepiej przygotować dla dziecka kilka zabawek z różnymi ziarnami, wtedy grzechotki będą wydawały różne dźwięki. Ziarenka wsypujemy do opakowania po Kinder niespodziance, a następnie oklejamy taśmą izolacyjna tak jak na zdjęciu.IMG_3557-0.3-kn

Zaletą grzechotki jest to, że jest bardzo lekka. Dziecko bez trudu uniesie ją do góry i będzie mogło bawić się przygotowaną przez nas zabawką.

Jeżeli mamy dwójkę dzieci to dobrym pomysłem jest zaangażowanie starszego dziecka w przygotowaniach grzechotki dla malucha. Podarowanie własnoręcznie wykonanej zabawki jest doskonałą okazją, aby budować więź z młodszym rodzeństwem i ciekawie spędzić czas z mamą lub tatą.

Miłej zabawy i jak najwięcej przespanych nocek!

 

Ciekawostki :)
Kinder niespodzianka została wprowadzona na rynek w 1972 roku we Włoszech przez firmę „Ferrero”. Jajka niespodzianki są sprzedawane na całym świecie, z wyjątkiem Stanów Zjednoczonych. Ze względów bezpieczeństwa oraz regulacji dotyczących zakazu umieszczania przedmiotów niekonsumpcyjnych w produktach spożywczych, Kinder niespodzianki nie kupimy na terenie Stanów Zjednoczonych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *