Duża i efektowna kokarda na prezent

kokarda
Kokarda czyli nieodłączny dodatek do pudełka z prezentem lub bukietu kwiatów. Dla wielu osób zawiązanie kokardy to prawdziwa udręka. Sama pamiętam jak kilka lat wcześniej kiedy snułam się po sklepach w poszukiwaniu bożonarodzeniowych prezentów i widziałam na wystawach pudelka zawiązane dużymi i puszystymi kokardami to byłam pod ogromnym wrażeniem. Wydawało mi się, że zawiązanie takiej kokardy to coś niezwykle trudnego. Myślałam, że są zrobione fabrycznie i zwykły śmiertelnik nie jest w stanie tak ładnie zawiązać kawałka satynowej wstążki. Nic bardziej mylnego. Zawiązanie takiej kokardy to bułka z masłem.

W dzisiejszym poście pokaże Wam jak zawiązać trzy duże i elegancie kokardy. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo. Po co więc, aż trzy filmiki?

Po pierwsze, każda kokarda wykonana jest inną metodą. Warto więc obejrzeć wszystkie filmiki i wybrać sposób, który będzie Wam najbardziej odpowiadał.

Druga różnica to materiał z którego są wykonane kokardy. Czerwona kokarda jest wykonana ze wstążki satynowej, złota ze wstążki brokatowej, a kolorową kokardę zrobiłam ze sztywnej wstążki jutowej. Celowo wybrałam trzy różne wstążki, ponieważ chce Wam pokazać, że nie należy ograniczać się tylko do wstążki satynowej. Z innych materiałów można wykonać równie piękne kokardy.

Kokarda czerwona wykonana jest z wstążki satynowej. To najpopularniejsza wersja dużej, ozdobnej i puszystej kokardy bez żadnych dodatków. Do przygotowania tej kokardy wystarczy wstążka satynowa o szerokości 32 mm, cieka wstążeczka lub sznurek oraz dwa palce: palec wskazujący oraz kciuk.

Kokarda w trzech kolorach jest zawiązana inną techniką niż kokarda czerwona. Możecie obejrzeć oba filmiki i zobaczyć, który sposób będzie Wam bardziej odpowiadał. Ja przygotowałam kokardę ze sztywnej wstążki jutowej, ale można wybrać wstążkę z dowolnego materiału. W wielu sklepach wstążki są poukładane kolorystycznie i można skompletować naprawdę bardzo fajny zestaw. Kokardę z wstążki jutowej można wykorzystać do zawiązania bukietu kwiatów.

Kokarda złota jest wykonana taką samą techniką co kokarda kolorowa. Rożnica między tymi kokardami polega na tym, że kokarda złota ma dodatkowe wąsiki, które moim zdaniem nadają jej bardzo oryginalnego wyglądu. Bardzo fajnie i elegancko wygląda na zapakowanym prezencie.

Miłego zawiązywania kokard :)

Zobacz także:

Jak uszyć kokardę z materiału?
kokarda
Jak zawiązać podwójna kokardę?
lawenda-14

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *