Co zrobić ze stłuczoną bombką?

stłuczona_bombkaWiększość z nas doskonale zna dźwięk spadającej na podłogę bombki oraz uczucie niepewności kiedy podchodzimy do choinki, aby sprawdzić czy bombka leży na podłodze cała czy nie. Od kiedy w naszym życiu pojawiły się dzieciaki, słyszymy ten dźwięk kilkanaście razy w ciągu jednego choinkowego sezonu. Jeżeli jakimś cudem uda nam się uchronić bombki przed zniszczeniem podczas ubierania oraz rozbierania świątecznego drzewka to i tak pewne jest, że bombkę stracimy w tak zwanym międzyczasie. Basia i Ignaś podchodzą do ubranego drzewka kilka razy dziennie i przewieszają choinkowe ozdoby z gałązki na gałązkę. Jeżeli uda mi się przechwycić przewieszaną bombkę to od razu wieszam ją wyżej, w miejscu niedostępnym dla maluchów. Finał naszej choinkowej „zabawy” jest taki, że kiedy siadamy do wigilijnego stołu dół choinki jest pusty, natomiast środek i czubek uginają się od nadmiaru świątecznych ozdób.
Niestety chociaż nie wiem jak bym się starała to i tak co roku tracimy kilka bombek. W tym roku osiągnęliśmy apogeum. Oprócz potłuczonych bombek dwa razy podnosiłam z podłogi całą choinkę. Na szczęście do żadnego kompletu bombek nie jesteśmy mocno przywiązani i bez żalu w grudniu następnego roku idziemy do sklepu i uzupełniamy braki.

Nie wiem czy wiecie, ale każdej potłuczonej bombce możemy dać drugie życiem i przerobić ją na brokat. Pomysłodawcą jest mój tata. W okresie świątecznym, w szkole podstawowej do której uczęszczałam zawsze był organizowany konkurs na najładniejszą ozdobę choinkową. Kiedy do przygotowania pracy konkursowej był potrzebny brokat mój tata bez wahania wchodził na strych, wybierał najbardziej zniszczoną bombkę i za pomocą buta przygotowywał potrzebną ilość brokatu. To były czasy kiedy brokatu nie można było kupić w sklepach :)

W poniższym filmiku pokazuję jak przerobić stłuczoną bombkę na brokat. Zapraszam do obejrzenia :)

Zaletą własnoręcznie robionego brokatu jest to, że otrzymujemy pyłek różnej grubości i możemy go zużytkować w zależności od potrzeby.
Otrzymany brokat możemy wykorzystać do przygotowania nowych ozdób choinkowych, dekorowania przedmiotów lub tworzenia prac plastycznych.

Dajcie znać czy kiedykolwiek robiliście brokat ze stłuczonych bombek :)

 

Zobacz także:

Wełniane czapeczki na choinkę welniana-czapeczka Świąteczna bombkabombka-6 Masa solna-przepiękna pamiątka dla rodziców
DSC02754

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *