Bocian z papierowych talerzyków

bocian8
Wiosna na stronie zaczyna się kolorowo. Przed Świętami były zwierzęta, które zapowiadają nadejście Wielkanocy, a po Świętach pokazaliśmy jak przygotować kurkę złotopiórkę. W kolejce czekają jeszcze kolorowe rybki z papieru, gąsienica i fruwający motylek. Postów pokazujących jak je przygotować spodziewajcie się troszeczkę później. Dzisiaj bocian, czyli bezkompromisowy zwiastun ciepłych, słonecznych i wiosennych dni.

Moja babcia zawsze powtarzała, że jak zobaczy się pierwszego bociana w locie to cały rok upłynie na podróżach, a jak siedzącego w gnieździe to cały rok spędzi się w domu. Zaraz po ustaniu zimowych mrozów wypatruję tego pierwszego bociana, z nadzieją, że ujrzę go wysoko na niebie. W tym roku pierwszego bociana zobaczyłam siedzącego w gnieździe. Zgodnie z przesądami mojej babci siedzimy w domu. Jak wszyscy dobrze wiemy „w domu dzieci się nudzą”, zatem spodziewajcie się większej ilości postów z propozycjami prac dla dzieci 😉

Potrzebne materiały: papierowe talerzyki, plastikowa łyżeczka, plastikowe oczka, kolorowy papier, taśma klejąca, patyczki od lodów, czarny mazak, czarne (ewentualnie siwe) piórka, klej oraz nożyczki.

Tułów bociana oraz skrzydła przygotowałyśmy z papierowych talerzyków. Sposób pocięcia talerzyka, przedstawiam na poniższym zdjęciu. Do przygotowania tułowia oraz skrzydeł wystarczy tylko jeden talerzyk.

Talerzyki skleiłyśmy klejem, a następnie pozostawiłyśmy na kilka minut do przeschnięcia.

bocian1 bocian2

Kiedy klej przeschnął, przykleiłyśmy głowę, nogi, oczka oraz dziób. Łyżeczkę, talerzyki oraz patyczki po lodach skleiłyśmy taśmą bezbarwną. Zamiast taśmy klejącej można użyć pistoletu do klejenia „na gorąco”. Pistolet mocniej sklei poszczególne elementy bociana. Ze względy na bezpieczeństwo córki my wybrałyśmy taśmę klejącą. Do nóg wykorzystałyśmy patyczki po lodach w kolorze czerwonym. Patyczki można samemu przygotować lub kupić w sklepie (już pomalowane).

 

bocian3 bocian4

Do plastikowej łyżki Basia przykleiła oczka oraz wycięty z czerwonego papieru długi dziób.
Przed przygotowaniem papierowego bociana Basia obejrzała kilka zdjęć tych ptaków w internecie. Po zobaczeniu przygotowanych przeze mnie siwych piórek stwierdziła stanowczo, że bociany mają czarne piórka. Trudno się z nią nie zgodzić, nie mniej jednak czarnych piórek w domu nie miałyśmy. Udało się ją przekonać, że jak pomaluje talerzyki czarnym mazakiem, a później przyklei siwe piórka to powstanie piękny bocian.

bocian5 bocian6

Tata po powrocie z pracy był zachwycony przygotowanym przez Basię bocianem, ale kiedy wieczorem zobaczył zrobione przeze mnie zdjęcie to stwierdził, że bocian wygada jak rozjechana wrona. Hmm … cóż mogę powiedzieć, róbcie z maluchami bociany i nie sugerujcie się zdjęciem, w rzeczywistości bociany z papierowych talerzyków wyglądają dużo lepiej 😉

Życzymy miłej zabawy i czekamy na zdjęcia Waszych bocianów :)

 

Zobacz także:

Kurka złotopiórka
kurka4
Wielkanocny kurczaczek
kurczak_wielkanocny6
Papuga
DSC03836 (kopia)-0.3-kn

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *