Bałwanki z recyklingu

balwanki-z-recyklingu-3Dzisiaj obiecane bałwanki z recyklingu. Pomysł zrodził się w momencie pokazania dzieciakom wełnianych czapeczek. Moje dwa „wścibskie” maluszki od razu zaczęły zadawać pytania „Po co to?”, „Co będę z tego robiła?„ itd. Kiedy dowiedzieli się, że planuję wykorzystać czapeczki do zrobienia bałwanków, żadne argumenty na nich nie działały. Od razu musieliśmy usiąść do stolika i zabrać się do pracy.

Potrzebne materiały:

  •      wełniane czapeczki i szaliczki (jak przygotować czapeczki znajdziecie TUTAJ);
  •      białe, plastikowe buteleczki po jogurcie;
  •      plastelina;
  •      kilka uschniętych gałązek – najlepiej brzozy.

Łatwo się domyślić, że robienie bałwanków zaczęliśmy od założenia czapeczek. Kolejnym krokiem było przyklejenie nosa oraz guziczków z plasteliny. Kiedy dzieciaki turlały małe kuleczki z plasteliny, ja wykorzystałam ten moment i przygotowałam szaliki. Wełnę pocięłam na 6 równych kawałków. Pocięte fragmenty wełny związałam nitką, a następnie zaplotłam z nich warkocz.
Kiedy dzieciaki przygotowały brakujące elementy bałwanków, wspólnie zawiązaliśmy szaliki na szyjach naszych białych jegomościów. Na koniec za pomocą plasteliny przykleiliśmy kawałki uschniętych gałązek brzozy.

balwanki-z-recyklingu-1 balwanki-z-recyklingu-2

Nasze pierwsze ozdoby zimowo – świąteczne czekają już w salonie. Następne w kolejce będą do zrobienia mikołajki z plastikowych butelek oraz łańcuch na choinkę z makaronu. Mam pewien plan, ale zobaczymy czy uda się go zrealizować. Nie jestem pewna czy Basia poradzi sobie z zawiązywaniem supełków. Jeżeli się uda, to przy okazji tworzenia ozdób bożonarodzeniowych Basia zdobędzie dodatkowego „skilla” 😛

Ps. dajcie znać jakie ozdoby świąteczne przygotowaliście lub przygotujecie ze swoimi maluchami.

Zapraszamy do wspólnej zabawy :)

Zobacz także:

Masa solna-przepiękna pamiątka dla rodziców
DSC02754
Orzechy włoskie nie tylko na święta Bożego Narodzenia
DSC02707
Papierowe Boże Narodzenie
IMG_2505

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *