Balonowy ping pong

IMG_5366 (kopia)-0.3-knLato to najlepszy okres sprzyjający grom i zabawom naszych maluchów. Jeżeli mają tylko taką możliwość to mogą spędzić nawet cały dzień na świeżym powietrzu. Zazwyczaj do świetnej zabawy wystarczy inne dziecko lub atrakcje na placu zabaw. Jednak prędzej czy później nasza pociecha zacznie się nudzić. W tym momencie rodzic musi się wykazać! Wiem z własnego doświadczenia, że nie ma nic gorszego niż znudzone dziecko. Zaczyna się wtedy marudzenie, niezadowolenie, a czasem nawet płacz. Od czas do czasu warto przygotować dla dziecka nową zabawę, aby urozmaicić jego dzień.

W dzisiejszym poście zapraszam do przygotowania z dzieckiem zabawy w balonowy ping pong.

Gra doskonale nadaje się dla małych dzieci, które nie mają jeszcze wystarczającej siły, aby podnieść standardową rakietkę do tenisa stołowego.

Do przygotowania rakietek do gry potrzebujemy dwa równiej długości patyki, dwa papierowe talerzyki oraz taśmę klejącą. Zamiast piłeczki do ping ponga polecam wykorzystać nadmuchany balon.

W balonowy ping pong możemy grać z dzieckiem na świeżym powietrzu przy bezwietrznej pogodzie lub w domu.

Podczas gry dziecko ćwiczy koordynację oraz uczy się przewidywać lot balonika.

Rakietki z papierowych talerzyków są lekkie i nawet małe dziecko nie powinno mieć problemu, aby się nimi posługiwać. Jednocześnie ryzyko uszkodzenia kogokolwiek lub czegokolwiek podczas gry jest niewielkie.

Zapraszam do zabawy :)

Kilka ciekawostek dotyczących gry w ping ponga:

1. W latach 1930-1950 gra w ping ponga była zakazana w Związku Sowieckim. W owym czasie, sport ten uważano za szkodliwy dla wzroku.
2. Najlepsi gracze, potrafią przyspieszyć piłeczkę do 160 km/h.
3. Zawodowi gracze odbijają piłeczkę ponad 173 razy w ciągu minuty.
4. Pierwsze wzmianki o tenisie stołowym pochodzą z XIX wieku z Wielkiej Brytanii. Grano wówczas na kuchennych stołach za pomocą talerzy, papierośnic i korków od szampana. Gra ta nosiła nazwę gossima, flim-flam lub whiff-whaff.
5. Amerykanin Secil Boyd zbudował stół oraz opracował zasady gry w ping ponga dla trzech zawodników. Grę nazwał tri pong.
6. „Dyplomacja pingpongowa” to termin używany w politologii. Oznacza podjęcie wstępnych kroków do nawiązania lub wznowienia stosunków dyplomatycznych pomiędzy państwami. W 1971 roku po mistrzostwach świata w Japonii władze Chin zaprosiły do siebie amerykańską drużynę graczy w tenisa stołowego. Byli oni pierwszymi Amerykanami, którzy złożyli oficjalną wizytę w komunistycznych chinach po 1949 roku, kiedy władzę objął Mao Zedong. Wizyta została wykorzystana jako pretekst do nawiązania kontaktów dyplomatycznych i politycznych między Stanami Zjednoczonymi a Chinami. Do tego ważnego wydarzenia nawiązuje także powieść Winstona Groom’a pt.  „Forest Gump”. Główny bohater powieści jest członkiem grupy tenisistów wysłanych do Chin.

Polecam inne zabawy z dziećmi na świeżym powietrzu:

Domowe układanki – dopasowanki dla dzieci
DSC03218-0.3-kn

Rysowanie rolką od papieru toaletowego
IMG_4657 (kopia)-0.3-kn

Motyl z liści i kwiatów

DSC03760-kopia-0.3-kn

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *