Ananasy z szyszek

ananasyPrzeziębienie minęło, brzydka pogoda niestety nie. Na szczęście w weekend udało nam się chociaż na godzinkę wyjść z domu. Efektem spaceru po lesie oraz „ciężkiej” pracy w sobotnie popołudnie są ananasy z szyszek. Zachęcam do przygotowania tych żółtych owoców, które swoim intensywnym słonecznym kolorem przywołają wspomnienia upalnych, wakacyjnych dni.

Potrzebne materiały: szyszki, żółta farba, pędzelek zwykły lub gąbkowy, woda, zielona kartka papieru, zielona plastelina.

Podczas spaceru znalazłyśmy szyszki, które miały mocno rozchylone łuski. Moim zdaniem ananasy przygotowane z mniej rozwiniętych szyszek wyglądałyby bardziej efektownie, ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :) Zadowolone, że udało nam się cokolwiek znaleźć zabrałyśmy się z wielkim entuzjazmem do pracy.

Pracę zaczęłyśmy od pomalowania krawędzi łusek na kolor żółty. Basia wywiązała się ze swojego zadania rewelacyjnie. Szyszki były pomalowane równiutko, a stół czyściutki (do czasu). Pomalowane szyszki pozostawiłyśmy na kilka minut do wyschnięcia.

ananasy ananasy

Kiedy szyszki schły ja zajęłam się przygotowaniem materiałów do dalszej pracy. Z zielonego papieru wycięłam nożyczkami liście ananasa, które za pomocą ołówka delikatnie „podkręciłam” tak jak widać na rysunku poniżej. Basia w tym czasie testowała możliwości pędzelka gąbkowego (wcześniej używała tylko zwykłych pędzelków) czyli: malowała rączki, stawiała duże kropki na papierze itp. :)

ananasy ananasy

Farba na szyszkach już wyschła, listki przygotowane, więc zabrałyśmy się do dalszej pracy. Zadaniem Basi było zawinięcie listków ananasa w rolkę, a następnie przyklejenie ich do szyszek.

ananasy ananasy

Do przyklejenia listków użyłyśmy zielonej plasteliny. Basia dokładnie wyrobiła plastelinę, a następnie uformowała z niej małe zielone kuleczki, które przykleiła na czubek szyszek. Na koniec wspólnie przykleiłyśmy listki.

ananasy ananasy

Zachęcam do przygotowania ananasków z szyszek ze swoimi pociechami, a następnie przesłanie zdjęć Waszych prac na adres: kobietaniepracujaca@gmail.com. W tytule proszę o wpisanie: ananaski oraz imię dziecka. Wszystkie zdjęcia zostaną opublikowane na stronie http://kobietaniepracujaca.pl pod dzisiejszym postem oraz na moim fanpagu na facebooku.

Pozdrawiamy, życzymy miłej zabawy i radości ze wspólnie spędzonego czasu :)

Zobacz także:

Tabliczka mnożenia – nauka poprzez zabawę
IMG_3252
Gra dla dzieci – jesienne jabłuszka
IMG_2039
Masa solna – przepiekna pamiątka dla rodziców
DSC02754
Papuga
DSC03832 (kopia)-0.3-kn
Frotaż liści
IMG_1952
Zabawa piłeczkami
IMG_0996

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *